کد خبر: دولت-انقلابی-سرآغاز-بهبود-وضعیت-معیشت
۳۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۷
دولت انقلابی سرآغاز بهبود وضعیت معیشتی خواهد بود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک انتخاب آیت الله رئیسی از سوی مردم، اظهار امیدواری کرد با تشکیل دولت انقلابی، سرآغاز تحولات اقتصادی جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم و افزایش اعتماد عمومی به عملکرد نظام جمهوری اسلامی فراهم شود.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری انتخابات در کشور، از افتخارات جمهوری اسلامی است. آن روزی که در این کشور صحبت انتخابات شد، از اول مشروطه تا زمان جمهوری اسلامی - قبل از آن که این حرف‌ها معنا نداشت، حقیقتاً به معنای واقعی کلمه، یک انتخابات سراسریِ عمومیِ پرشورِ واقعی اتفاق نیفتاده بود. حتّی در دوران نهضت ملی هم اگرچه یک انتخابات واقعی بود، اما در حد شأن ملت ایران نبود، که مردم از ابعاد و اعماق روستاها بیایند پای صندوق‌های رأی، خودشان بشناسند، خودشان بدانند، خودشان رأی بدهند؛ این اتفاق فقط در جمهوری اسلامی افتاد و امام بزرگوار ما مبتکر و طراح و مهندس این بنا بود. ایشان از همان اول کار، اصرار کرد که باید همه‌پرسی برای تعیین نظام حکومتی در جمهوری اسلامی هرچه سریع‌تر انجام بگیرد. (مقام معظم رهبری ، مورخ 16/02/1392)

آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، نشان از شروع فصل جدیدی از خودسازی و جامعه پردازی و دستیابی به قله‌های بلند در مسیر آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است. از سویی تجربه تلخ هشت سال گذشته نیز که موجب کاهش سرمایه اجتماعی در کشور شده‌است، وظایف سنگینی را در این راه، بر دوش مسئولین و کارگزاران نظام گذاشته‌است. اگر کشور با مشکلاتی مواجه است از مهمترین دلایل آن ضعف و ناکارآمدی دولت‌های گذشته، متناسب نبودن دولت‌ها با نیازهای انقلاب، نظام، مردم و کشور بوده است.

اینجانب به عنوان مسئول کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، انتخاب جناب آیت ا... رئیسی را به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور ایران اسلامی، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. امید است رئیس جمهور منتخب به مانند سایر مسئولیت‌های سابق خودشان، همچنان جهادی و انقلابی عمل نموده و در تعامل با مجلس شورای اسلامی، مسیر هم افزائی را در جهت تحقق مطالبات مردم عملیاتی نمایند. با توجه به نداشتن فرصت آزمون و خطا در عرصه اقتصادی، انتظار است دولت سیزدهم با درایت و هوشمندی، با ارائه برنامه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف به ویژه برنامه جامع اقتصادی که مورد قبول اکثریت صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی می‌باشد؛ متخصص‌ترین و انقلابی‌ترین عناصر فعال در عرصه‌های مختلف، علی‌الخصوص در حوزه مسائل اقتصادی به عنوان اعضای کابینه‌ی آن دولت محترم انتخاب نماید تا زمینه‌ساز همکاری متقابل دولت و مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی به عنوان محور تصمیمات کلان اقتصادی کشور گردد.

کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی متشکل از 11 کانون ذیل، از ماه‌ها قبل ضمن سازماندهی و تشکیل جلسات تخصصی در زمینه چالش‌ها و راهکارهای اقتصادی در سطح ملی، تلاش نمود نظام مسائل ملی و استانی را با تکیه بر توانمندی بومی متخصین اقتصادی و فنی 31 استان کشور، شناسایی و جمع‌بندی نماید که تحت عنوان "برنامه جامع اقتصادی (بجا)" رونمایی شد. اینجانب به عنوان مسئول کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با تشکر فراوان از روسا و دبیران کانون‌های 11 گانه اقتصاد کلان، کانون صنعت و معدن، کانون بازرگانی، کانون انرژی، کانون کشاورزی، کانون مسکن و شهرسازی و مهندسین، کانون بازار پول و سرمایه، کانون فناوری‌های نوین، کانون تعاون، کانون اصناف، کانون کارگران و نیز روسای محترم کمیته‌های اقتصادی استان‌های سراسر کشور، و همچنین تیم تخصصی اقتصاددانان جوان و نخبه کشور (کمیته نخبگان اقتصادی) که در حوزه تدوین محتوای برنامه جامع اقتصادی و نیز سازماندهی نیروهای تخصصی و تشکیلاتی در سطح ملی و استانی در قالب سازمان رای تلاش نمودند، صمیمامانه تقدیر و تشکر می‌نمایم. از راهنمایی، مساعدت و پشتیبانی اعضای محترم هیات رئیسه شورای ائتلاف بویژه ریاست محترم شورا جناب دکتر حداد عادل نیز کمال تشکر و امتنان را می‌نمایم. امید است این تلاش‌ها برای تشکیل دولت انقلابی، بتواند سرآغاز تحولات اقتصادی جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم و افزایش اعتماد عمومی به عملکرد نظام جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی گردد. خدایا چنان گردان سرانجام کار تو خوشنود گردی و ما رستگار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha