رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من اگر دولت پیشنهادات خود را رابطه با منابع مالی پایدار وزارت بهداشت در قابل برنامه ششم توسعه ارائه کند، می توان این موضوعات را سامان داد.

 

به گزارش گروه  فضای مجازی خبرگزاری  سلامت به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره حوزه سلامت، گفت: در اینجا باید از تلاش های اقای هاشمی وزیر بهداشت و همکارنشان تشکر کنم، البته وی در نشست امروز مسائل و نکاتی را درباره هماهنگی وزارت بهداشت و بیمه ها و سامان دهی بخش درآمدهای حوزه سلامت مطرح کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درباره هماهنگی وزارت بهداشت و بیمه ها و سامان دهی بخش درآمدهای حوزه سلامت باید بگویم که بر اساس سیاست های کلی بخش سلامت که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب و از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردید، باید حوزه سلامت و بخش درآمدی آن از یک مدیریت واحد برخودار شود، از این رو دولت باید لایحه ای را مطابق با این سیاست ها تدوین و به مجلس ارائه کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در نشست امروز وزیر بهداشت نگرانی و نکاتی را درباره لزوم در نظر گرفتن منابع مالی پایدار برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد که این مسئله قطعا امر دستی است، از این رو به نظر من اگر دولت و وزارت بهداشت پیشنهادات خود را در این حوزه در قابل برنامه ششم توسعه داشته باشد، می توان این موضوعات را سامان داد تا درآمدهای سلامت از ثبات و پایداری مناسبی برخوردار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: امیداورم در برنامه ششم توسعه مسائلی مانند هماهنگی وزارت بهداشت و بیمه ها و سامان دهی بخش درآمدهای حوزه سلامت و پایدار بودن منابع مالی این حوزه مورد توجه قرار گیرد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha