کد خبر: راه-اندازی-نخستین-کلینیک-توان-بخشی-دول
۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۲

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکترسیدعلی جعفری، با اشاره به اینکه کلینیک توانبخشی در این مرکز درمانی آماده ارائه خدمت به کودکان بیماری است که می توانند با خدمات توان بخشی از توانایی های بالقوه که خداوند در اختیارشان قرار داده بهتر استفاده کنند، خاطر نشان کرد: توان بخشی به بازتوانی توانایی های بالقوه در کودکان اشاره دارد تا بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند و از توانمندی های خود بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه این کلینیک آماده ارائه خدمت به تمام مراجعین به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج است، اظهار کرد: کودکان  بیمار EB، CF، اتیسم و SMA از جمله بیمارانی هستند که می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

دکتر جعفری با بیان اینکه در برخی از کودکان مشکلات اولیه بدو تولد مانند بیماریهای متابولیک زمینه ای، ارثی، نورولوژی باعث محدودیتهایی برای کودک می شود، بیان کرد: این بیماری ها موجب می شود تا کودک نتواند عملکرد مطلوبی را از نظر هوشی، حرکتی و کلامی  داشته باشد اما با پیشرفت تکنولوژی می توان برخی از توانایی های که قابلیت برگشت دارند را به کودکان برگردانند.

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک مرکز جامع تکامل کودکان اقدامات درمانی و اصلاحی را برای کودکان در بیمارستان اکبر ارائه خواهد کرد، اظهار کرد: در این مرکز جامع تکامل خدمات فیزیوتراپی برای کودکان به منظور بازگشت توانایی عضلانی اسکلتی ارائه می شود؛ علاوه براین برای بیمارانی که تاخیر ذهنی و مغزی نداشته باشند یا بعد از اعمال جراحی ارتوپدی دچار عدم توانایی شدند با تجهیزات موثر در این حوزه به یاری بیماران می شتابیم.

وی گفت: در حوزه کار درمانی ، کودکانی که تاخیر تکامل دارند یا مشکلات گفتار درمانی در رده سنی اطفال دارند،درمان می شوند زیرا مشکلات حوزه گفتار درمانی منجربه ضعف در تکامل اجتماعی و هوشی کودک می شود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha