کد خبر: رشد-غیر-منطقی-تعرفه-ها-اجحاف-در-حق-پزشکا
۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۰۰

جامعه پزشکی اخلاق حرفه ای خود را زیر پا نمی گذارد، بلکه همواره کار خود را به درستی انجام می دهد؛ اما رشد غیرمنطقی تعرفه ها اجحاف در حق این جامعه بود.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر محمد صاحب الزمانی نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که هرگونه افزایش تعرفه یا افزایش قیمت در کشور مستلزم یکسری کار کارشناسی و علمی است، بیان داشت: اگر مبنای افزایش یا کاهش قیمت کار کارشناسی نباشد این بیراهه رفتن است و افزایش 10درصدی تعرفه ها که هیأت دولت تصویب کرده هیچ گونه مبنای کارشناسی ندارد.

وی با بیان این که وقتی هیأت وزیران مطلبی را مصوب می کند ، قانون می شود که قابل احترام است، افزود: با توجه به تورم موجود در کشور، افزایش قیمت کالاها ؛تجهیزات پزشکی و دستمزد پرسنل وهمچنین افزایش  مالیات ها اجرای 10 درصدی تعرفه ها کفاف این هزینه ها را نمی دهد.

وی تصریح کرد: حدود ده ماه است که سازمان های بیمه گر بویژه تامین اجتماعی مطالبات جامعه پزشکی و تشخیصی را پرداخت نکرده اند و از طرفی سازمان امور مالیاتی برای درآمد حاصل نشده از جامعه پزشکی مالیات می گیرد که نسبت به سال قبل حدودپنج برابر شده است.

به گفته صاحب الزمانی، هر دو بخش دولتی و خصوصی از این تعرفه ها متضرر می شوند و زمانی که تعرفه برای جامعه پزشکی تعیین می کنیم باید به نمایندگی از این جامعه نماینده صنف نیز حضور داشته باشد .

نایب رییس شورای عالی نظام پزشکی با تاکید بر این که تعرفه ابلاغی کارشناسی شده نیست، اظهار داشت: نه وزارت بهداشت و نه سازمان نظام پزشکی اجرای این تعرفه برایشان آسان نیست و با تمام کارهای کارشناسی انجام شده و استخراج قیمت تمام شده خدمات هیچ توجهی از سوی مسوولان به رشد منطقی تعرفه ها نشد.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی اخلاق مدار بوده و از کیفیت کار خود نمی کاهد، یادآور شد: جامعه پزشکی اخلاق حرفه ای خود را زیر پا نمی گذارد، بلکه همواره کار خود را به درستی انجام می دهد؛ اما رشد غیرمنطقی تعرفه ها اجحاف در حق این جامعه بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha