کد خبر: رشد-20-درصدی-نسبت-پرستار-به-تخت-های-فعال-ب
۳۰ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۱۷

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، سیدکامل تقوی نژاد در دیدار با رییس کل و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری کشور گفت: اعتقاد دارم باید توجه ویژه ای به نیروی انسانی در وزارت بهداشت و دانشگاه های عوم پزشکی شود و اگر آنها و دغدغه های معیشتی کمتری داشته باشند؛ اولین بازخورد و نتایج خوب آن، متوجه مردم می شود.

وی با اشاره به اعلام قدردانی سازمان نظام پرستاری و مجموعه همکاران حوزه سلامت کشور درباره فعالیت های صورت گرفته درباره حمایت از نیروی انسانی دانشگاه های علوم پزشکی، افزود: اعلام رضایت و قدرشناسی از مجموعه فعالیت های صورت گرفته وزارت بهداشت برای مدافعان سلامت و کادر بهداشت و درمان باعث می شود که همکاران ما همچنان با پشتکار و تلاش بیشتر، این راه را ادامه دهند.

تقوی نژاد در ادامه به فعالیت های صورت گرفته معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در حوزه پرستاری اشاره کرد و گفت: در این دو سال تلاش کردیم نسبت پرستار به تخت در بیمارستان های کشور افزایش پیدا کند، به گونه ای که با جذب پرستارهای جدید در آزمون استخدامی بهمن ماه، این رقم از 9دهم(9/) به ازای هر تخت به یک و یک دهم(1/1) افزایش پیدا می کند که نشانگر رشد نزدیک به20درصدی نسبت پرستار به تخت های فعال بیمارستانی است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، با اشاره به ثبت نام 220هزار داوطلب برای آزمون استخدامی بهمن ماه وزارت بهداشت، افزود: با توجه به تعداد بالای پذیرفته شدگان در این آزمون، از هر  5 و نیم نفر، یک نفر شانس قبولی در آزمون استخدامی را خواهد داشت.

تقوی نژاد، امتیاز در نظر گرفته شده برای همکاران درگیر مستقیم با ویروس کرونا، را نیز یادآور شد و تصریح نمود: این امتیاز می تواند فرصت مناسبی برای تبدیل وضعیت پرستاران شاغل در این بخش ها و قدردانی از تلاش ها و از خودگذشتگی آنها و سایر همکاران درگیر با ویروس کرونا باشد.

وی با تاکید بر اینکه ازسال 92 تاکنون، درآمد گروه پرستاری 6و نیم برابر شده است و این در حالی است که شاخص قیمت مصرف کننده، افزایش 4برابری داشته است، عنوان نمود: میزان افزایش احکام حقوق گروه پرستاری به نسبت سایر گروه ها بیشتر بوده است، به گونه ای که ، رشد حقوق پرستاران به نسبت پزشکان، رقم 14واحد درصد را نشان می دهد.

تقوی نژاد، اشاره ای نیز به تلاش های صورت گرفته وزارت بهداشت برای پرداخت معوقات و کارانه پرستاران و کادر بهداشت و درمان نمود و افزود: در سفر به یکی از شهرستان های محروم کشور به ما اعلام شد که 24 ماه پزشکان و پرستاران بیمارستان کارانه عقب افتاده دارند، اما با تلاش هایی که صورت گرفت هم اکنون کارانه آنها تا پایان آبان ماه تسویه شده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، اظهار داشت:  تاکنون 11هزار و 200میلیارد تومان برای جبران بخش سلامت و خدمات کارکنان به دانشگاه های علوم پزشکی کشور پرداخت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha