کد خبر: رضایت-بیش-از-85-درصد-مردم-از-مدیریت-کرونا
۱۹ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۱۲

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، همایش تبیین برنامه نوروزی تشدید گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، برخی از معاونان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت ویدئو کنفرانس در این وزارتخانه برگزار شد.

پیروزی بزرگی در دوران شیوع کرونا برای ایران به دست آمد

سردار سلیمانی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) عنوان کرد: از جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم و انقلابی وزارت بهداشت و درمان نظام مقدس جمهوری اسلامی به واسطه زمانی که اختصاص دادند تا بتوانیم در خصوص مبارزه ملی با ویروس کرونا بحث و گفتگو کنیم، تشکر می کنم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت، عرصه سلامت و نیز بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی از همکاری بسیاری از دستگاه ها در کشور با مجموعه خدمتگزار و انقلابی وزارت بهداشت در طرحی با نام شهید بزرگوار «سردار سلیمانی» خبر داد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در دوران شیوع کرونا تشکیلات مردمی بسیج با تاکید رهبر معظم انقلاب با راهبرد در امتداد قرار گرفتن وزارت بهداشت در عرصه مبارزه با کرونا در طرح شهید سلیمانی فعالیت های خوبی انجام داده اند، عنوان کرد: امیدواریم در طرحی که در دو دوره پانزده روزه قرار است انجام شود، موفقیت های بیشتری را کسب کنند.

سردار سلیمانی ادامه داد: نتیجه همدلی، همراهی و دلسوزی همه مسئولان در دوران شیوع ویروس کرونا بود که ملت ایران توانست به یک چالش بزرگ غلبه پیدا کند؛ این پیروزی بزرگی بود که در دوران شیوع کرونا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دست آمد؛ مردم ایران تحت تحریم‌های گسترده و ظالمانه به خصوص آمریکای جهان خوار قرار داشتند؛ دشمن از طریق فضای مجازی و رسانه ها عملیات‌های روانی ناجوانمرادنه خود را آغاز کرده بود و برخی با دخالت هایی تلاش کردند شرایط نامطلوبی در کشور و در بین مردم عزیز ایجاد کنند، هنر مردان بزرگ و وفادار به نظام جمهوری اسلامی در این شرایط تبدیل تهدید به فرصت بود؛ دشمن سعی داشت آرامش کشور را بر هم زند اما همدلی بین همه باعث شد تا ملت ایران به یک موفقیت بزرگ در مبارزه با کرونا دست یابد.

همه نیازهای درمانی ملت ایران پاسخ داده شده است

وی با بیان اینکه امروز بیش از 85  درصد از مردم از مدیریت بیماری کرونا در کشور رضایت دارند و این یک موفقیت بزرگ است که در تاریخ جمهوری اسلامی و کارنامه وزارت بهداشت و درمان ثبت خواهد شد، خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران یک ملت پرافتخار است که هیچ گونه کمبودی در این عرصه ندارد و همه نیازهای درمانی او پاسخ داده شده است و به لطف خدا شاهد یک آرامش مطلق در مردم هستیم؛ همراهی مردم در این مدت قابل تحسین است. در استان لرستان و در شهر خرم آباد استفاده از ماسک به فرهنگ تبدیل شده است که این تلاش ها و همراهی ها نشان دهنده این است که اگر به شیوه ای صحیح بر روی مساله تمرکز کنیم به سرعت به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: تشدید اقدامات در طرح شهید سلیمانی یک اقدام هوشمندانه دیگر در مقابله با کرونا محسوب می‌شود که هرگونه کمکی وزارت بهداشت در این خصوص لازم داشته باشد، کوتاهی نخواهیم کرد. آنچه در این میان مهم بوده  دقت در نحوه پیاده سازی طرح شهید سلیمانی است؛ خاضعانه تقاضامندیم که در این دو دوره پانزده روزه تشدید طرح شهید سلیمانی، زمان کافی برای پیاده سازی طرح صرف شود، تعطیلات پیش رو هم فرصت بسیار خوبی است که نباید نادیده گرفته شود.

سردار سلیمانی بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند من به مسافرت نخواهم رفت و از مردم عزیز هم مطالبه فرمودند براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت نسبت به مسافرت ها اقدام کنند، باید اقدامات پیشگیرانه در زمینه‌های مختلف همچون آموزش، فرهنگسازی، راهنمایی و اتخاد تدابیر پیشگیرانه از جمله رفع نیاز مردم باید به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ما در قالب طرح نهضت کمک مومنانه اسفند ماه، توزیع اقلام در میدان امام حسین(ع) تهران را به عنوان یکی از مراکز از فردا آغاز خواهیم کرد، گفت: در پیاده سازی طرح‌ها بر اساس زیست بوم‌ها در استانها و شهرستانهای مختلف از تمام ظرفیت های خود استفاده خواهیم کرد. با تاکید فرمانده محترم سپاه از همه امکانات سپاه در تحقق اهداف وزارت بهداشت در قالب طرح شهید سلیمانی استفاده حداکثری خواهد شد؛ هیچ گونه محدودیتی برای ما وجود ندارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: آخرین فرمایش حضرت آقا در رابطه با مسئولیتهایمان این بود که بسیج پاره تن مردم است و هیچ گاه مصالح مردم را فراموش نکنید؛ امروز یکی از مهم ترین مصلحت های مردم توجه به سلامت آنها در مبارزه با ویروس کرونا است؛ ما باید هوشمندانه از مصلحت افرادی که به دلایل مختلف به مصالح خود توجه نمی کنند، حفاظت کنیم. در سال 1400 توجه ویژه ای به این موضوع داشته و از اولویتهای ما خواهد بود.

دستورالعمل وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار هوشمندانه و ساده است

سردار سلیمانی با بیان اینکه دستورالعمل وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار هوشمندانه و ساده است، به مشارکت۶ میلیون نفر در طرح سفیران سلامت در استانها اشاره و خاطرنشان کرد: نارسایی‌هایی هم در اجرای طرح شهید سلیمانی وجود داشته است که در آینده به طور قطع کاهش پیدا می‌کند. خدا را شاکریم که توفیق خدمت به مردم را داریم.

وی با تاکید بر اینکه ما هم نیازمندی ها را در قرارگاه های موجود رفع و از ظرفیت اقشار هم استفاده خواهیم کرد، بیان کرد: ان شاالله اجرای این طرح را با مدیریت جناب آقای دکتر نمکی تا روزی که خبر خوش ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا را از زبان ایشان بشنویم ادامه داده و در کنار وزارت بهداشت خواهیم بود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: هرجایی که نهادی در نظام جمهوری اسلامی ایران نیازی داشته باشد تشکیلات مردمی به نام بسیج از همه توانمندی های خود برای پاسخ دادن به آن نیازها استفاده خواهد کرد؛ ما همه در دستگاه های مختلف در یک جبهه هستیم. تمام تلاشمان این است که ویروس کرونا در ایام تعطیلات نوروز پیشروی نکند؛ به شرط آنکه دچار انفعال نشویم در این راه موفق خواهیم شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha