کد خبر: زندان-جای-مجرمین-خطرناک-است
۴ اسفند ۱۳۹۹، ۹:۱۳

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دادگستری کرمانشاه، با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، رئیس کل دادگستری استان ، مسئول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، مدیر کل اداره زندانهای کرمانشاه و جمعی از مسئولین ، 59 نفر از زندانیان با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

آیت الله علماء با تقدیر از این کار شایسته تاکید کرد صرف آزاد کردن زندانیان کافی نیست و باید برای بعد از زندان آنها نیز فکر کرد و با پیگیری مسئولین و  استفاده از منابع طبیعی که در استان وجود دارد، راه های اشتغال این افراد را فراهم کرد که دوباره گذر اینها به زندان نیفتد.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه خاطر نشان ساخت اعتبار یک زندانی در اجتماع کم می شود و بسیاری از فرصت ها را از دست می دهد. بنابراین نیاز به برگزاری جلسات ماهیانه هست که آسیب ها شناسایی شود و راههای برون رفت از آنها را بررسی و پیشنهاد داد.

امام جمعه کرمانشاه یادآور شد البته همانگونه بخشش و جودی که شیوه و خصلت ائمه است ، در حق زندانیانی که سهوی و یا بر اساس نادانی مرتکب خطا می شوند رعایت می شود باید در مورد کسانی که عالمانه مرتکب جرم می شوند  مجازات اجرا شود و میان این دو فرق قائل شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میلاد جوادالائمه ، جود و سخا را از خصوصیات بارز این امام دانست که در ایشان بروز و ظهور یافته است  همچنان که در هر کدام از ائمه (ع) از این خصوصیات منحصر وجود دارد.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به خمیر مایه وجودی انسان که هم فجور است و هم تقوا تصریح کرد انسان بر این اساس همواره بر سر دو راهی است و دست به انتخاب می زند و همین قدرت انتخاب تقدم انسان بر ملائکه است . بنابریان باید تلاش کند راه تقوا را در پیش گیرد.

تدبیر و تفکر در کار مدیریت از دیگر موکدات آیت الله علما به مدیران بود که بر اساس آن باید مدیران امور را سرپرستی کنند.

در ادامه این مراسم توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه که این تعداد زندانی را برازنده نظام اسلامی نمی دانند تاکید کرد در سند تحول قضائی یک فرایند جدید و بر اساس مشی انسانی و اسلامی پایه ریزی شده است و در آن کاهش جمعیت کیفری به خوبی دیده شده است.

توسلی زاده در ادامه با اشاره به هزینه های ناشی از زندانی کردن افراد اعم از مادی و معنوی و عاطفی که برای فرد زندانی و جامعه ایجاد می شود یادآور شد به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری و موضوعات مطرح شده از سوی رئیس محترم قوه قضائیه بر آنیم تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد جلوگیری کنیم و زندان را محلی برای مجرمین خطرناک قرار دهیم چرا که امنیت اجتماعی از اولویت های کاری ما است.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با اشاره به برنامه های دادگستری برای کاهش جمعیت کیفری یادآور شد پیشگیری از وقوع جرم ، به سازش کشاندن دعاوی کم اهمیت و مصالحه در اختلافات خانوادگی از مهمترین برنامه هایی است که به جدیت پیگیری می کنیم تا از جمعیت کیفری استان بکاهیم.

در ادامه این مراسم تعداد 59 نفر از زندانیان استان کرمانشاه با دریافت شاخ کل از زندان آزاد شدند و به آغوش جامعه و خانوده خویش بازگشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha