کد خبر: ضرورت-ثبت-الکترونیکی-گزارش-های-پرستار
۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۵۷

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: الکترونیکی شدن ثبت گزارش های پرستاری می تواند در تسریع فرایند خدمات پرستاری به بیماران بسیار موثر باشد.

به گزارش خبرگزاري سلامت  ، فاطمه تیموری افزود: بحث الکترونیکی شدن ثبت گزارش ها و مستند سازی خدمات پرستاری می تواند در بهبود استفاده از زمان کاری پرستاران بسیار مفید و موثر باشد.

وی توضیح داد: فرم هایی که در حال حاضر پرستاران به صورت جداگانه برای ثبت گزارش های وضعیت بیماران پر می کنند در حالت الکترونیک زمان کمتری به خود اختصاص می دهد زیرا داده های مشابه به طور اتوماتیک در قسمت های لازم می نشیند و دیگر نیازی به تکرار ثبت به صورت دستی نیست.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تأکید بر لزوم و اهمیت الکترونیک سازی ثبت پرستاری گفت: اگر پرونده الکترونیک بیماران راه اندازی شود، زمان بسیاری در حوزه پرستاری صرفه جویی می شود که می تواند صرف بالین بیماران شود زیرا در حال حاضر مثلا برای ثبت علائم حیاتی بیمار، باید این ثبت در چندین مورد نظیر برگه علائم، دفتر ثبت، گزارش پرستاری و... ثبت شود که این روند ثبت بیش از گرفتن علائم حیاتی بیمار وقت پرستار را می گیرد.

وی افزود: در صورتی که اگر این فرایند الکترونیک سازی شود پرستار کافی است یکبار این موارد را در کامپیوتر وارد کند و این شیوه می تواند زمان پرستاران را مفیدتر کند ضمن اینکه می تواند در کاهش خطاهای احتمالی ناشی از این ثبت های دستی مکرر بسیار موثر باشد و در ایجاد ایمنی بیشتر برای بیمار نیز گامی مهم محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha