معاون اجتماعي وزارت بهداشت  گفت: براساس مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت مسئول اطلاع رسانی وضعیت آلودگی هوا به مردم است.

به گزارش خبرگزاري سلامت   دکتر سید محمدهادی ایازی درخصوص جلسه کارگروه تخصصی کاهش عوامل تهدید کننده سلامت با موضوعیت پایش آلودگی هوا و تاثیرات آن روی سلامت مردم که در این معاونت برگزار شد، گفت: در جلسه چهاردهمین شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد مصوب شد سازمان محیط زیست و تمامی دستگاه هایی که مرکز سنجش آلودگی هوا دارند مکلف هستند اطلاعاتشان را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.

دکتر ایازی در ادامه افزود: وزارت بهداشت نیز مکلف است وضعیت آلودگی هوا را به اطلاع مردم برساند تا اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

وی گفت: از آنجایی که سازمان ها و دستگاه های مختلفی هستند که مرکز سنجش آلودگی هوا دارند و خیلی از اوقات موازی کاری می کنند، لذا در این جلسه به نتیجه رسیدیم که دستگاه ها، هماهنگی های لازم را برای خرید دستگاه، تولید، سخت افزار و نرم افزار داشته باشند تا از موازی کاری جلوگیری شود.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه، ضرورت هماهنگی بین دستگاه ها درخصوص تولید دیتاها، ثبت اطلاعات و فرایند انجام کار و در اختیار قرار دادن اطلاعات به وزارت بهداشت برای هرچه بهتر اطلاع رسانی وضعیت هوا و تاثیرات آن به مردم را از جمله مهمترین موضوعاتی عنوان کرد که در این جلسه به تصویب رسید و گفت : پیگیری های لازم درخصوص انجام موارد مطرح شده صورت خواهد گرفت و گزارش آن نیز در جلسه آتی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ارائه خواهد شد.

دکتر ایازی در ادامه گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست، هواشناسی و شهرداری ها در تهران و کلان شهرها در موضوع پایش آلودگی هوا و تاثیرات آن بر مردم دخیل هستند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت همچنین گفت: براساس این مصوبه باید در شهرهای بالای ۳۰۰ هزار نفر که شامل ۳۲ شهر در کشور می باشند، حداقل یک مرکز سنجش آلودگی هوا وجود داشته باشد که تنها در ۴ شهر مرکز سنجش آلودگی وجود ندارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha