کد خبر: ضریب-اشغال-تخت‌ها-بالای-صددرصد-است-به
۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۲۷

رئیس بیمارستان رسول اکرم(ص) با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیارد تومان متضرر شدیم، گفت: 40 درصد از بیماران ارجاعی این بیمارستان از خارج استان تهران هستند.

 

 نادرتوکلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت  در ارتباط با مشکلات این بیمارستان اظهارداشت: حدود۴۰ درصد از بیماران ارجاعی این بیمارستان از خارج استان تهران هستند و به دلیل اعمال جراحی خاص و هزینه‌های اندک در این بیمارستان، بیماران از شهرهای دور جهت درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند و به دلیل اینکه طرح ارجاع منسجم در کشور وجود ندارد، مشکلات زیادی برای ما به وجود می‌آید.

 

وی در ارتباط با مشکلات این بیمارستان اظهار داشت: به دلیل اینکه بخشی از بیماران این بیمارستان اتباع خارجی همچون بیماران افغانستانی هستند که کارت اقامت ندارند، لذا سال گذشته یک میلیارد تومان در این ارتباط متضرر شدیم، چرا که این افراد در حوزه درمان متولی نداشته و به دلایل مختلفی همچون سقوط از ارتفاع، زایمان و ... به این بیمارستان ارجاع داده می‌شوند، همین مسئله بالانس مالی بیمارستان را برهم زده و خود به خود مدیریت را دچار مشکل می‌کند، از طرفی بیماران افغانستانی در بیمارستان«‌های خصوصی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند و همه این موارد، شرایط را دشوار می‌کند.

 

رئیس بیمارستان رسول اکرم(ص) ادامه داد:کمبود تجهیزات نسبت به 2 سال گذشته 4 تا 5 برابر بهبود شده و به دلیل اینکه جذب نیرو طی 2 سال گذشته نداشته‌ایم و ممنوعیت به کارگیری نیروهای جدید را طبق دستور کشور داریم، تعداد نیروها نسبت به حجم فعالیت در بیمارستان بسیار اندک است.

 

وی افزود: حجم بیمارستان، کفاف پرسنل و تخت‌های بیمارستانی را نداده و به عبارتی ضریب اشغال تخت‌ها بالای صددرصد است، همچنین به ازای پرسنلی که به مرخصی همچون مرخصی زایمان رفته‌اند، ما نیرو نداریم، لذا پرسنل با اضافه درخواست فعالیت در بیمارستان و خستگی همراه هستند، ولی با این وجود سعی می‌کنیم به بهترین نوع ارائه خدمت به بیماران را داشته باشیم.

کدخبرنگار41070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha