کد خبر: ضیایی-هلال‌احمر-از-پاك‌ترین-سازمان‌
۱۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۱۵

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه انسجام اجتماعی درون جمعیت موجب تحقق همه اهداف آرماني و بشردوستانه ‌هلال احمر مي شود، گفت: هلال‌احمر به عنوان نهادی مردمی نه تنها از نقش مردمی بودن خود فاصله نگرفته بلکه با حفظ استقلال، توانسته به گونه ای عمل کند که حتی بخشی را به عنوان تصدی‌گری در جامعه؛ بر عهده بگیرد و این نقطه مثبت و افتخار جمعيت است.

به گزارش خبرگزاری سلامت دکتر سید امیرمحسن ضیائی در دومین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه، این نهاد مردمی سال بسيار سختی را پشت سر گذاشته است، گفت: امیدواریم تا پایان سال با تلاش همه اعضای مجمع و همه آنها که دلشان برای جمعیت هلال‌احمر می‌تپد، با پشتوانه امدادگران، جوانان و داوطلبان و الطاف خداوند متعال،بتوانیم روزهای باقیمانده این سال را با موفقیت سپری کرده و در سال آینده، روزهای روشن و نويدبخشي را برای جمعیت پیش رو داشته باشیم.

 

نگاه مردم و مسئولان به نهاد مردمی هلال احمر بسیار مثبت است

دکتر ضیائی با اشاره به اینکه دلایل بسیاری برای امیدواری به آینده و حرکت رو به جلوی جمعیت هلال‌احمر وجود دارد، اظهار کرد: یکی از مهمترین انگیزه ها برای حرکت رو به جلو، سرمایه اجتماعی و اعتمادی است که مردم به این نهاد مردمی دارند و هر چند ممکن است مردم نسبت به عملکرد مسئولان هلال‌احمر نقدهایی هم داشته باشند، اما دید مردم و مسئولان به این نهاد مردمی بسیار مثبت است و لذا نقطه امید ما در درجه نخست؛ همين سرمایه اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه انسجام داخلی بسیار خوبی در جمعیت هلال‌احمر وجود دارد، عنوان کرد: اين انسجام موجب می‌شود تا هر تصمیم‌گیری در جمعیت تا حصول نتيجه مدنظر انجام شود و این نشان از انگیزه و آمادگی بالای خدمت‌رسانی در هلال‌احمر دارد.

 

نیاز جامعه به جمعیت هلال‌احمر روزافزون است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه نیاز جامعه به جمعیت هلال‌احمر روزافزون است، گفت: این نیاز در همه ماموریت های هلال احمر در حال افزایش است و به خصوص در زمینه های افزایش سرمایه های اجتماعی، کمک به رفع آسیب های اجتماعی و ... شاهد تجلي آن هستیم و همه اینها موجب پررنگ‌تر شدن نقش هلال‌احمر در كشور و حتي خارج از مرزها شده است.

وی با اشاره به اینکه توان جمعیت هلال احمر در ایجاد همبستگی و پیوستگی اجتماعی از دیگر نقاط قوت برای امیدواری به آینده این نهاد مردمی است، خاطرنشان کرد: هر فعالیت جمعیت، موجب افزایش این پیوستگی شده و لذا هر اقدامی که داوطلب هلال احمر انجام می دهد، جدای از انجام کاری مثبت در جامعه، موجب افزایش اعتماد جامعه به خود فرد می‌شود.

 

حضور بي سابقه و پررنگ هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه  

دکتر ضیائی با بیان اینکه هلال‌احمر از پاك ترین سازمان‌های فعال در کشور و پيشتاز تحقق اقتصاد مقاومتي است، گفت: حضور جمعیت هلال‌احمر و دیده شدن این جمعیت در قوانین رسمی کشور از جمله اساسنامه قانوني و همچنين نقش بي سابقه و پررنگ هلال احمر در برنامه ششم  توسعه كشور، میراث و دستاوردي است که همه ما موظف هستيم تا آن را حفظ کنیم؛ این مهم برای جمعیت نه به معنای عدم استقلال، بلکه نقطه قوت بزرگی است که نشان از موثر بودن یک نهاد مردمی در کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه توان اقتصادی بالقوه ای در هلال احمر وجود دارد، افزود: هر چند هنوز بخش کمی از این توان در جمعیت بالقوه شده، اما می‌توان آن را تقویت کرد؛ چراکه این توان بسیار، برای جمعیت کارساز خواهد بود.

 

آمادگی هلال‌احمر برای انتقال تجربیات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی به سایر دستگاه‌ها

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به برگزاری جلسات ستاد تدابير ويژه اقتصاد مقاومتي؛ هفته اي دو بار در هلال‌احمر گفت: جمعیت هلال احمر در این زمینه از حضور دستگاه‌ها و مسوولان نظارتي برای تحقق اقتصاد مقاومتي در این نهاد مردمی استقبال می‌کند تا مشاهده كنند كه هلال‌احمر منویات مقام معظم رهبري در اقتصاد مقاومتي را رو به صورت كامل اجرايي كرده است.

وی اظهار کرد: در این زمینه آماده‌ایم تا تجربیات خود را در اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان الگو به ساير دستگاه‌ها نیز منتقل كنيم.

نقطه اميد و قابل اتكاء جمعيت به مجمع عمومی و شورای عالی 

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این نهاد از اقبال بسیار خوبی در میان سایر جمعیت های ملی برخوردار است، گفت: جمعیت های ملی، هلال احمر ایران را به عنوان یکی از جمعیت های برتر، حرفه ای و الگو قبول دارند و شاهد این ادعا بازديدهاي مستمر و تقاضاهای همکاری و مشورت هايي است که از این جمعیت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مجمع عمومی و شورای عالی از ظرفیت های مهم جمعیت هستند که به عنوان نقطه امید و قابل اتكاء، موجب افزایش توان این نهاد مردمی در خدمت به مردم می‌شوند؛ اظهار کرد: جمعیت باید به سازمانی حرفه ای، یادگیرنده، چالاک، هوشمند و با قدرت تاثیرگذاری بالا در ماموریت های خود در جامعه تبدیل شود.

 

تاکید بر کیفی سازی فعالیت‌ها و داشتن اهدافی روشن برای تحقق برنامه‌ها

دکتر ضیائی با تاکید بر کیفی سازی فعالیت‌ها و داشتن اهدافی روشن برای تحقق برنامه‌ها، عنوان کرد: بر این اساس برنامه ١٠ساله جمعیت هلال احمر در قالب دو برنامه پنج ساله تدوین شد تا مسیر و اهداف ما به شکلی روشن تبیین و تعیین شود و بتوانیم در مسیری مشخص و با برنامه‌ ای آینده نگارانه وارد عمل شویم.

وی با اشاره به اینکه از سال آینده در جمعیت هلال احمر فعالیتی خارج از برنامه انجام نخواهد شد، عنوان کرد: اجرای برنامه پنج ساله جمعیت با برنامه ششم توسعه کشور همراه شد و ما موفق به گنجاندن بخشی از برنامه پنج ساله جمعیت در برنامه ششم توسعه کشور شدیم و ماده ٩٢ برنامه ششم توسعه برای جمعیت مصوب شد که بسیار نزدیک به اهداف کلان و برنامه پنج ساله جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha