کد خبر: عرصه-مقابله-با-کرونا-به-نمایش-وحدت-عناص
۲۲ خرداد ۱۳۹۹، ۱۵:۲۲
عرصه مقابله با کرونا به نمایش وحدت عناصر حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات، در نشستی  که با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، دکتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و اعضای شورای ستاد فرماندهی مقابله با کرونا  در دانشگاه برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های ستاد فرماندهی مقابله با کرونا اظهار کرد: کرونا علاوه بر آسیب ها، برکاتی را نیز به همراه داشته است.

وی افزود: از پرچم داری مقام معظم رهبری گرفته تا تمام فرماندهان بعدی که با اشاره حضرت آقا در صحنه حضور پیدا کردند. تمام رده های سازمانی در نظام جمهوری اسلامی همه پای کار آمدند و یک وحدت زیبا را به نمایش گذاشتند و حماسه ای را رقم زدند که در خیلی از کشورها با امکانات بیشتر، پیشرفت های علمی و ادعاهای بیشتر و با ادعای تمدن و توسعه بشری بیشتر به آن حماسه ها دست نیافتند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: هر ملتی که دست به دست هم دهند در برابر یک مشکل و با هم عمل کنند نتیجه آن این می شود که کارشان دوام و امورشان استحکام پیدا می کند و می توانند مشکلات را حل کنند.

دکتر علوی  وضعیت کرونا را در کشور نمایشگاهی از وحدت همگانی خواند و مشارکت همه نهادهای امنیتی، دولتی و مردمی را در مقابله با کرونا مظهر سربلندی هر ایرانی و هر مسلمان دانست.

وی با تاکید بر اهمیت خدمت به مردم و نگاه ویژه اسلام به خدمات یکسان به همه شهروندان اعم از مسلمان و غیر مسلمان، گفت: از برکات کرونا این بود که کار پزشکی در باور عمومی به عنوان یک کسب و کار بود که از نظر بعضی ها هم کار پردرآمدی تلقی می شد، البته نمی خواهیم بگوییم این نگاه نگاه بدی است، اما گاهی اوقات یک کار علاوه بر جنبه کاسبی یک جنبه ارزشی پیدا می کند که بهای دیگری به کار می دهد، جریان کرونا باعث شد کار پزشکی از حالت صرفا یک کسب و کار برای تامین زندگی مادی خارج شود و هویت ارزشمند خود را در جایگاه یک مجاهدت بیابد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: جنبه مجاهدت پیدا کرن کار پزشکی یکی از برکات کرونا بود و امروز می بینیم که در جامعه ما یکی از قهرمانان در نگاه مردم جامعه پزشکی است که با فداکاری کار را انجام دادند.

وی با اشاره به احتمال بروز چالش های گوناگون امنیتی و نافرمانی های اجتماعی در پی بروز بحران هایی همچون بیماری کرونا، یادآور شد: تغییر ارزش جامعه پزشکی از یک کار به یک مجاهدت ملی برای صیانت از مردم و شهروندان اثر خود را گذاشت و باعث شد کادر پزشکی نیز بدون احساس خستگی کار خود را اجام دهند و احساس مثبت مردم نسبت به جامعه پزشکی چند برابر شود.

وزیر اطلاعات افزود: از طرف دیگر مرزها معمولا در تنگناها جرقه می زند و نوآوری هایی دارد، خوشبختانه ما کشوری هستیم که شکوفایی داش پزشکی در کشور ما تازگی ندارد و درحال حاضر نیز رشد پزشکی در کشور قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و در یک جایگاه بسیار والا قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha