کد خبر: فرزند-جدید-یک-پدر-صد-ساله
۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۶

وزیر بهداشت در آستانه صد سالگی بیمارستان امیر اعلم تهران، ساختمان جدید این بیمارستان را به طور رسمی افتتاح کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز پس از بازدید از پروژه ساختمان جدید بیمارستان فارابی، برای افتتاح ساختمان جدید بیمارستان امیر اعلم همراه با دکتر جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران به این بیمارستان رفت. 

دکتر هاشمی پس از شرکت در آیین یکصدمین سال فعالیت بیمارستان امیراعلم و پرده برداری از نشان این بیمارستان به بازدید از بخش های مختلف ساختمان جدید پرداخت.

دکتر جعفری رییس بیمارستان امیر اعلم درباره ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم گفت: ساختمان جدید این بیمارستان که با ظرفیت ۱۰۷ تخت امروز به شکل رسمی گشایش پیدا کرد دارای سه طبقه بستری ۲۳ تخته و دو طبقه وی آی پی ۱۲ تخته است.

وی در این مورد افزود: همچنین برای ساختمان جدید این بیمارستان ۱۴ تخت آی سی یو  و هفت اتاق عمل در دو طبقه مجزا با تمام امکانات لازم برای جراحی های سر و گردن در نظر گرفته شده است و با بهره برداری از این ساختمان در مجموع 107 تخت بستری و ویژه به ظرفیت 210 تختخوابی بیمارستان افزوده شد.

البته ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم هنوز توانایی ارائه خدمت با حداکثر ظرفیت به بیماران را ندارد و به گفته دکتر جعفری، یکی از موانع حال حاضر در این راه، کمبود نیروی انسانی بخصوص در حوزه پرستاری است.

رییس بیمارستان امیراعلم تهران خاطرنشان کرد: از دیگر کمبودهای ساختمان جدید بیمارستان امیر اعلم، پل ارتباطی میان ساختمان جدید و قدیمی بیمارستان است که هنوز احداث نشده است و این موضوع انتقال بیماران را دچار مشکل خواهد کرد.

دکتر جعفری همچنین از پروژه توسعه اورژانس این بیمارستان با موافقت وزیر و مساعدت رییس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان پروژه های بعدی بیمارستان امیراعلم یاد کرد.

دکتر هاشمی در حاشیه آیین افتتاح ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم، از ساختمان قدیمی و بخش های در حال بهسازی این بیمارستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهای آن قرار گرفت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha