به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی»  با اعلام این گزارش در استودیو سلامت فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۴۸۲هزار و ۶۸۶ مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۱۴۱هزار و ۸۷۵ بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

وی از بستری دو هزار و ۲۷۶ بیمار مشکوک علامت دار و یا مثبت در بیمارستان های استان خبر داد که از این تعداد، ۳۶۸ بیمار در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی با ابراز تاسف از جان باختن ۴۷ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون در استان، از افزایش جانباختگان کروناویروس به دو هزار و ۳۶۱ نفر خبر داد و برای آنان غفران الهی مسالت داشت.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری، ۱۲۶ هزار و ۶۲۵ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی با اشاره به محدودیت هایی که از ابتدای هفته جاری در کشور و استان آغاز شده است، از عموم مردم خواست تا با پایبندی به این محدودیت ها، زمینه بهبودی شرایط کنونی و کاهش آمارهای ابتلا و جان باختن عزیزانشان را فراهم آورند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه  علوم پزشکی شیرازضمن تاکید بر استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی های خانوادگی در این روزهای محدودیت را یک توصیه جدی خواند.

کد خبر فوت-بیش-از-2000-بیمار-شیرازی-از-ابتدای-شیوع

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =