کد خبر: لزوم-رسیدگی-عاجل-به-مطالبات-کارگران-و-ر
۱۴ دی ۱۳۹۹، ۱۶:۳۶
لزوم رسیدگی عاجل به مطالبات کارگران و رانندگان شرکت و احد اتوبوسرانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد علیخانی در تذکری نسبت به لزوم رسیدگی به مطالبات  کارگران و رانندگان شرکت و احد اتوبوسرانی گفت: خط مقدم خدمت رسانی در حمل و نقل عمومی کارگران و رانندگان زحمتکش شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هستند. با این حال متاسفانه چند تن از این عزیزان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باخته اند و خانواده‌هایشان دچار بحران جدی می باشند.

وی ادامه داد: پس از جلسه ی کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل با نمایندگان کارگران و رانندگان شرکت اتوبوسرانی و بررسی دقیق مشکلات، موارد ذیل به عنوان اصلی‌ترین نگرانی و مطالبات این عزیزان می باشد:

1. عدم پرداخت به موقع حق بیمه جاری تامین اجتماعی

2. عدم واریز بموقع چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور که اجحاف در حق این عزیزان است.

3. مطالبه کارگران جهت افزایش حق جذب. متاسفانه افزایش حق جذب کارگران شرکت واحد در سال جاری تنها 10 درصد بوده است که این مصداق بارز بی عدالتی است و آنان را با مشکل معیشتی مواجه ساخته است.

وی ادامه داد: لذا باتوجه به موارد بالا به شهردار محترم تهران تذکر می دهم با اتخاذ تدبیر موثر و اجرایی دستور فرمایند هرچه سریعتر به مطالبات این قشر مظلوم رسیدگی و جهت رفع مشکلات آنها اقدامات لازم صورت پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha