کد خبر: مناسبات-سیاسی-و-اقتصادی-با-کشور‌های-آ
۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
مناسبات سیاسی و اقتصادی با کشور‌های آمریکای لاتین باید تقویت شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی سه‌شنبه شب در دیدار دبیرکل «اتحادیه بولیواری ملل آمریکای ما» (آلبا) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کشور‌های عضو اتحادیه آلبا از ارزش‌های مشترک برخوردار هستند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران مصمم است مناسبات سیاسی و اقتصادی خود را با کشور‌های عضو این اتحادیه بیش از پیش تقویت کند و این کار را در راستای ارزش‌ها و مواضع مشترک دو طرف ارزیابی می‌کند.

رئیسی بر ضرورت همکاری دوجانبه تصریح کرد و اظهار کرد: ضروری است با برنامه‌ریزی و طراحی مناسب سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌های خود را در عرصه‌های مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، افزایش دهیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور‌های استکباری و زیاده‌خواه جهان تلاش ملت‌های مستقل و آزادیخواه را ضدارزش دانسته و در مقابل آن توطئه می‌کنند، اظهار کرد: بی‌تردید فعال شدن هر چه بیشتر سطح همکاری ایران و کشور‌های آمریکای لاتین می‌تواند آمریکایی‌ها و سایر مستکبرین را منفعل کند.

«ساچا سرخیو لورمتی سولیز» دبیرکل اتحادیه آلبا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از اینکه به نمایندگی از ۹ کشور عضو این اتحادیه در تهران حضور یافته و با تبریک انتخاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: هدف اتحادیه «آلبا» این است که روابط بین کشور‌های عضو آلبا و جمهوری اسلامی ایران را هر چه بیشتر ارتقا دهد.

وی خاطر نشان کرد: ایران و اتحادیه آلبا از مشترکات فراوانی برخوردار بوده و هر دو به دنبال دفاع از استقلال و حق حاکمیت ملت‌ها و ایستادگی مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا هستند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha