کد خبر: موفقیت-نیروی-هوایی-ارتش-در-عملیات-والف
۲۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۷
موفقیت نیروی هوایی ارتش در عملیات والفجر ۸ حاصل تدابیر امیر صدیق بود

به گزارش  گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  در حاشیه مراسم یادبود مرحوم امیر سرتیپ صدیق فرمانده اسبق این نیرو، در خصوص ویژگی‌های مرحوم امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق گفت: مرحوم امیر سرتیپ صدیق یکی از فرماندهان خوب و با تدبیر نهاجا بود که در برهه‌ای بسیار حساس مدیریت نیروی هوایی را برعهده گرفت. دوره‌ای که دشمن در آن مقطع شکست‌های بسیاری را متحمل شده بود و در صدد توسعه جنگ با حمله به شهر‌های ایران بود.

وی ادامه داد: هدف دشمن از این اقدامات ایجاد جنگ روانی بر علیه مردم کشورمان و کشاندن مسئولان ایران به پای میز مذاکره بود. در چنین شرایطی پذیرفتن مسئولیت نیروی هوایی مسئولیت بسیار سختی بود، چراکه باید در مقابل ارتش رژیم بعث عراق ایستادگی می‌کرد. در این زمان امیر سرتیپ صدیق فرماندهی نیروی هوایی ارتش را برعهده گرفت.

امیرر سرتیپ نصیرزاده در ادامه تدابیر امیر صدیق در انتخاب فرماندهانی همچون شهید بابایی را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: انتخاب‌های مناسب در کنار به کارگیری تدابیر مناسب بود که کمک کرد تا وی بتواند در آن شرایط سخت نیروی هوایی ارتش را به خوبی مدیریت کند.

وی افزود: عملیات والفجر ٨ یکی از عملیات‌های مهم نیروی هوایی ارتش بود که در زمان فرماندهی مرحوم امیر سرتیپ صدیق و با تدابیر هوشمندانه وی اجرا شد که در نتیجه آن بخش بسیاری از نیروی هوایی عراق نابود شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha