کد خبر: هر-گونه-عادی-انگاری-شرایط-را-سخت‌تر-می
۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۷:۱۶

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در بهمن ماه نسبت به ماه گذشته اوج گرفته اظهار داشت: بر اساس ارزیابی های انجام شده در بهمن ماه شاهد افزایش میزان مبتلایان هستیم و هر گونه عادی و ساده انگاری شرایط را سخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: ۲۵ نهاد اعم از سپاه، بسیج، دادستانی و دادگستری، بازرسی کل کشور و دانشگاه های علوم پزشکی در ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران فعالیت دارند و با همه پیچیدگی هایی که این استان دارد با داشتن ۹ میلیون جمعیت ثابت، سه و نیم میلیون جمعیت شناور و همچنین یک و نیم میلیون نفر جمعیت اتباع اقدامات خیلی مناسبی در طرح شهید سلیمانی انجام شد.

استاندار تهران با هشدار به شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان تهران عنوان کرد: هفت نفر در این استان به این ویروس جهش یافته و خطرناک مبتلا شده اند به همین منظور باید مراقبت بیشتری در زمینه شناسایی و قرنطینه انجام شود.

محسنی بندپی سپس گفت: قرنطینه در فرودگاه های شهر تهران در حال انجام است و با تلاش های شبانه روزی تلاش داریم این ویروس جهش یافته در استان تهران وسعت پیدا نکند و همچنین در منطقه آبیک قزوین که در همسایگی استان تهران است این ویروس شیوع یافته است که باید مراقبت کنیم.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانه شهر تهران و یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه در شهرستان های استان تهران انجام شده است افزود:‌ واکسن کرونا بر اساس دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا باید استفاده شود که کادر درمان و افراد دارای بیماری زمینه ای در اولویت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha