کد خبر: هلال-احمر-به-برکت-دوران-دفاع-مقدس-به-پوی
۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۰

مشاور عالی  نظامی فرماندهی کل قوا با اشاره به تحول جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر به برکت دوران دفاع مقدس به پویایی رسید و در کمترین زمان ممکن متحول شد.


به گزارش خبرگزاري سلامت ؛ سرلشکر حسن فیروزآبادی در همایش "بسیجی دیروز، امدادگر امروز" که به همت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برگزار شد، با اشاره به فاجعه منا در سال گذشته گفت: در این فاجعه، بی تدبیری و بی برنامگی آل سعود سبب کشته شدن حجاج کشورهای مختلف شد و این موضوع از دید جهانیان پنهان نمانده است.


 مشاور عالی  نظامی فرماندهی کل قوا شهدای منا را همرتبه شهدای دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: افرادی که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند شهید محسوب شده و آنها هم رده شهدای دفاع مقدس هستند.
سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور آغاز فعالیت های امدادگران بسیجی در کشور تصریح کرد: زمانی که بعد از فرمان حضرت امام (ره) بسیجی شدم و آموزش های لازم بسیجیان را دریافت کردم اولین اقدامی که انجام دادم طراحی یک جزوه برای امدادگران بسیجی بود.


مشاور عالی  نظامی فرماندهی کل قوا با اشاره به پیشنهاد شهید رجایی برای پیوستن وی به جمعیت هلال احمر تصریح کرد: درس امدادگری در بسیج را پایه گذاری کردم و از طریق وزارت بهداشت بهورزی نیز در کشور احیا شد. بعد از حضور در جمعیت هلال احمر نیز ستاد امداد جبهه تشکیل و اولین امدادگران را به جبهه ها فرستادیم.
سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به تحول جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر به برکت دوران دفاع مقدس به پویایی رسید و در کمترین زمان ممکن متحول شد.


سرلشکر فیرزآبادی با تاکید بر اینکه فعالیتهای حج جمعیت هلال احمر با خواست شهید رجایی آغاز شد،‌ اذعان کرد:  مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با خواست شهید رجایی، موافقت حضرت امام خمینی (ره) و با ترکیب بسیجیان امدادگر و پزشکان بسیجی امدادگر شکل گرفت و در اولین سال خدمت رسانی، فعالیت هایی پرتلالو داشت.


وی در خصوص وضعیت حجاج ایرانی در روز دو مهر سال 94 نیز با بیان اینکه حادثه منا برای کشور عربستان قابل پیش بینی بود،‌ گفت: زمانی که مسئولان کشور عربستان راه حاجیان مسلمان را بستند برایشان قابل پیش بینی بود که قرار است چه حادثه ای رخ دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha