کد خبر: وزیر-بهداشت-عنوان-کردمسمومیت-2530-نفر-و-مر
۷ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۳۹

وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف از وضعیت مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن درکشور، گفت: در سال جاری در کشور دو هزار و 530 نفر دچار مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن شدند که از این تعداد، 223 نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاري سلامت به نقل از وبدا  دکتر سید حسن هاشمی پیش از ظهر امروز در حاشیه پنجمین جلسه شورای سیاست گذاری طب سنتی که در شهرک صنعتی دارویی برکت برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن در کشور مربوط به استان های تهران، اصفهان و فارس است اما سازمان صدا و سیما و شرکت ملی گاز در چند سال گذشته برای پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز مونو اکسید کربن تلاش ها و اقدامات ارزشمندی داشته اند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای من هم کم توجهی برخی از مردم به این نکات بسیار مهم، جای سوال است زیرا این مرگ خاموش بیشتر برای افراد جوان، نوجوان و کودک کشور رخ می دهد و مایه تاسف است که کشور از وجود آنها محروم می شود.

دکتر هاشمی علت مسمومیت و مرگ با گاز مونو اکسید کربن را کم توجهی به رعایت نکات ایمنی و سلامتی دانست و گفت: امیدواریم که رسانه ها در فصل سرما، توجه مردم را به رعایت نکات ایمنی بیشتر جلب کنند تا تعداد بالای قربانیان این حوزه، کاهش یابد چرا که در حال حاضر ایران از این نظر در دنیا رکورد دار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha