کد خبر: وعده-های-دروغین-و-سودجویی-از-نام-سازمان
۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۲۸

مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: بسیاری از شرکت های بیمه ای همزمان با شروع طرح پوشش بیمه همگانی در کشور با سوء استفاده از نام و عنوان سازمان بیمه سلامت ایران، از طریق تلفن و رسانه ها با دادن وعده های دروغین به مردم و بعضاً در قبال اخذ مبالغی تحت عنوان صدور کارت بیمه سلامت، اقدام به سودجویی می کنند.

به گزارش  خبرگزاري سلامت به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران؛ سید محمدرضا هاشمی نیا در این راستا اذعان داشت: بسیاری از این شرکت های بیمه ای با اشاره به مواردی از قبیل: ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندانپزشکی، ارائه دفترچه بیمه و یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرارداد و پرداخت هزینه های درمان آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه ها و هزینه های دارویی با احتساب حق بیمه به بیمه شدگان اقدام به اخاذی از مردم نموده و  باعث سوء استفاده از نام سازمان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و خدشه دار شدن آن در منظر افکار عمومی شوند.


وی افزود: در سالهای اخیر و به ویژه در سال جاری مشاهده شده که  افراد یا شرکتهایی از طریق تماس تلفنی با شهروندان، اعلام می کنند که از سازمان بیمه سلامت یا از بیمه سلامت هستند و می توانند در قبال پرداخت مبالغی شهروندان را بیمه نمایند و بدین ترتیب با استفاده از عنوان "بیمه سلامت" و سوء استفاده از عدم آگاهی شهروندان، ضمن ارائه چند فهرست مراکز درمانی طرف قرارداد و کارت و دفترچه بیمه در منزل شهروندان ، مبالغی را از ایشان اخذ می نمایند.
مدیر کل دفتر مرکزی حراست این سازمان یادآور شد: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر درمان پایه کشور، هرگز برای بیمه نمودن افراد، از تماس تلفنی استفاده ننموده و هر گونه فراخوان عمومی را از طریق اطلاعیه در رسانه های جمعی به اطلاع مردم می رساند.


این مقام مسئول تاکید کرد: ثبت نام از افراد فاقد بیمه درمان پایه تنها از طریق سامانه الکترونیک سازمان بیمه سلامت ایران به نشانی www.bimehsalamat.ir  امکان پذیر می شود.
هاشمی نیا اظهار داشت: به تازگی افرادی از سوی یک شرکت خصوصی با شهروندان تماس حاصل کرده و خود را نماینده بیمه سلامت معرفی می کنند؛ آنان اظهار دارند که در تلاش هستند با اخذ 79 هزار تومان هزینه در قالب طرح تحول سلامت برای افزایش و ارتقاء سلامت دهان و دندان، خدمات بیمه ای ارائه کرده و به مدت یکسال برای فرد و کلیه اعضای خانواده خدمات بیمه دندانپزشکی ارائه می دهند. 


وی ابراز داشت:  این افراد عده ای فرصت طلب و سود جو بوده که تنها به دنبال اخاذی از ملت شریف ایران هستند؛ چراکه هیچ فرد یا شرکتی نمی تواند بیمه درمان پایه و یا دفاتر درمانی  شهروندان را باطل کند و یا راسا به قطع یارانه افراد و مواردی از این قبیل اقدام نمایند؛ توجه به این نکته از آنجا ضرورت می یابد که در تماسهای تلفنی وقتی شهروندان اعلام می کنند که بیمه درمان پایه دارند و نیازی به خرید مجدد آن را ندارند، بعضا تماس گیرنده تهدید می کند که در صورت عدم پرداخت مبالغ مورد نظرش، دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می نماید که این ادعا تماس گیرنده خلاف واقع و کذب می باشد.


مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران از کلیه آحاد جامعه درخواست کرد: در راستای انجام این قبیل تماس تلفنی با آگاهی کامل با تماس گیرندگان برخورد نموده زیرا هیچ شرکت خصوصی حق برقراری بیمه پایه درمان را در کشور ندارد. ضروری است هر بیمه شده حسب تکلیف قانونی خود در صورت مشاهده و برخورد با این افراد در این راستا اقدام کرده و با اخذ اطلاعات کامل از این شرکت ها و به منظور جلوگیری از این روند غیر قانونی، مراتب را جهت پیگیری به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام نمایند.


سید محمدرضا هشمی نیا در پایان افزود:  این سازمان برای ارائه بیمه پایه و مکمل به بیماران با هیچ شرکتی قرار داد همکاری ندارد و این سازمان تنها متولی طرح بیمه سلامت همگانی در کشوربوده و  به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، فعالیت این گونه شرکت ها را غیر قانونی اعلام می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha