کد خبر: پایش-سلامت-روان-کارکنان-شهرداری-تهران
۱۱ آذر ۱۳۹۹، ۱۳:۳۱
پایش سلامت روان کارکنان شهرداری تهران/غربالگری اضطراب و سوگ در حال انجام است

دکتر حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری سلامت با اشاره به موضوع غربالگری سلامت کارکنان شهرداری تهران، اظهار کرد: از سال گذشته کارکنان شهرداری تهران علاوه بر فرم هایی مربوط به سلامت جسم به فرم های مربوط به سلامت روان نیز پاسخ می دهند.

وی افزود: خوشبختانه در سال گذشته این اقدام برای همکاران و کارگران شهرداری تهران به خوبی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: امسال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، غربالگری های ما تحت الشعاع این بیماری قرار گرفت و موضوع محوری ما پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران در موضوع کرونا شده است.

ایجاد مرکز جامع سلامت روان

چوبینه بیان داشت: در شهرداری تهران یک مرکز جامع سلامت روان ایجاد شده و در آن متخصصان و صاحب نظران برجسته کشور حضور دارند، در این مرکز با نظارت بر مراکز کلینیکی و درمانگاهی به صورت جامع اقداماتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرکز جامع سلامت روان طراحی‌های جدیدی برای غربالگری های سلامت روان کارکنان شهرداری تهران در حال انجام است، تصریح کرد: محور کار در این مرکز روی بحث بیماران کرونایی است و  تاکنون روی 2 هزار و 400 نفر غربالگری سلامت روان در بحث های اضطراب، استرس و سوگ انجام شده است؛ همچنین حمایت های روانی برای این همکاران به خصوص افرادی که عزیزان خود را از دست داده اند در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران یادآور شد: همزمان در مراکز پایش سلامت، غربالگری سلامت روان نیز در فرم‌های پیوست برای همه کارکنان شهرداری تهران در حال انجام است.

غربالگری کارگری جزو دستورالعمل‌ها است

چوبینه در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به بالا بودن تعداد کارکنان شهرداری تهران امکان غربالگری همه کارکنان وجود دارد یا خیر، گفت: غربالگری کارمندان جزو دستورالعمل های سالانه نیست اما غربالگری کارگری جزو دستورالعمل‌ها است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعدادی از کارمندان شهرداری تهران زیر نظر شرکت‌ها و سازمان ها فعالیت می کنند، غربالگری این افراد را به درخواست مدیرعامل های سازمان ها و شرکت‌ها انجام می‌دهیم اما برای مجموعه شهرداری تهران با توجه به دستورات صادر شده از طرف معاونت منابع انسانی و بودجه ای که تعیین می شود مکانیسم هایی در نظر می گیریم.

به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در سال گذشته روی بیش از ۳۴ هزار نفر از همکاران شهرداری تهران غربالگری سلامت انجام شده است.

گفت‌وگو: مینا افسریان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha