کد خبر: پرداخت-کمتر-از-30-درصد-اعتبار-کرونایی-به
۲۹ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۵۹

به گزارش گروه سیاسی به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز ( یکشنبه، 29 تیرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با گرامیداشت یاد شهدا و امام شهدا و آرزوی توفیق و سلامتی برای رهبری و مردم ایران، گفت: امسال حدود پنج سال است که  از برنامه برجام نافرجام می گذرد و این درحالیست که ریاست محترم جمهوری بعد از برجام اعلام کرد مشکلات معیشتی و اقتصادی بر طرف خواهد شد.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه مقام معظم رهبری فرموده بودند به کدخدا و یاران اروپایی اش اعتماد نکنید ولی مسئولین متاسفانه بر این مسائل خیلی تکیه نکردند و باورشان این بود کدخدا مشکلات را حل خواهد کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور بیان کرد: متاسفانه امروز شاهد فقر، گرانی، تورم لجام گسیخته و مشکلات زیادی در اقشار مستضعف و محروم کشور هستیم.

وی افزود: آقای رئیس جمهور یک شب گرسنه نخوابیده که ببیند گرسنگی چه معنی دارد. بی پول نبوده که فرزند خود را نتواند بخاطر بی پولی به مدرسه بفرستد. فرزندانش بیکار نبوده که ببیند بیکاری چه بلایی سر خانواده ها آورده است.

شهریاری تصریح کرد: خانواده هایی هستند که چهار تا پنج نفر بیکار تحصیل کرده دارند اما متاسفانه هیچ شغلی برای آن ها وجود ندارد.

کره جنوبی طلب ایران را پرداخت نمی کند

وی در بخشی دیگر سخنان خود با انتقاد از عدم وصول بدهی ایران از کره جنوبی گفت: شرایط بگونه ای است نه تنها اروپا جوابگو نیست بلکه کشورهایی مانند کره جنوبی نیز 9 میلیارد دلار طلب ایران را پرداخت نمی کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این در حالی است که جمهوری اسلامی سالانه ده ها میلیارد دلار واردات از کشورکره جنوبی دارد.

وزارت خارجه پیگیر سرنوشت سربازان ربوده شده باشد

وی ابراز کرد: متاسفانه سیاست خارجی ما خوب نبوده به طوری که  نه تنها در اروپا و آمریکا نتوانسته کاری انجام دهد بلکه در کشور های همسایه مانند پاکستان و افغانستان به همین شکل بوده است.

شهریاری بیان کرد: بیش از یکسال و نیم می گذرد که دو نفر از عزیزان سپاه ما گروگان گرفته شدند اما تاکنون هیچ خبری از آن ها نیست. جناب آقای ظریف اگر فرزند و وابسته شما گروگان بود، باز این طور برخورد می کردید؟

وی افزود: شما می دانید که مسئولین اطلاعاتی-امنیتی ما جایگاه اشرار را می دانند، پس چرا اقدام جدی نمی کنید؟ مگر قانون استرداد مجرمین نداریم؟ چرا کاری نمی کنید؟ کی به فکر می افتید؟

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم ابراز کرد: دو سال قبل در مجلس گفتم دولت اگر کاری نکند بخاطر فقر،گرسنگی و فشار محرومین مردم روزی خواهند ریخت ما را از مجلس و دولتمردان از دولت بیرون خواهند که این امر خیلی زمان نخواهد برد.

وی خطاب به دولت ادامه داد: چرا چشم و گوشتان را بستید و توجه نمی کنید؟ چرا به فکر معلمان حق التدریسی، بازنشستگان، همسان سازی حقوق، کادر بهداشتی و درمانی نیستید؟ کی می خواهید به خود بیایید ؟ آیا اینها آگاهانه است یا مغرضانه و یا برنامه ای دارید؟ چرا فکر نمی کنید مسائل اقتصادی ما را کدخدا حل نخواهد کرد ؟

شهریاری تاکید کرد: اقتصاد کشور باید بومی سازی شود و روی پای خود باید بایستیم ،جهش تولید و تولید ملی که مقام معظم رهبری سال هاست تذکر می دهند چرا به فکر نیستید و انجام نمی دهید ؟

آمار ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا وجود خارجی ندارد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار شده از مبتلایان احتمالی کرونا در کشور گفت: دیروز متاسفانه آقای رئیس جمهور مسائلی را مطرح کرد که رسانه های خارجی و ضد انقلاب حداکثر بهره برداری را کردند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جناب آقای رئیس جمهور مگر می شود با آمار تخمینی مساله ای را مطرح کنید که اگر قرار بود برای کشور ما اتفاق بیفتد باید در آمریکا 120 میلیون و درکشور های اروپایی بین 15 تا 20 میلیون بیمار کرونایی داشته باشیم. چرا شما مسائلی که اطلاع واقعی ندارید و تخمینی است را در رسانه ملی مطرح می کنید که دشمنان ما حداکثر بهره برداری را بکنند ؟

وی تصریح کرد: اگر 25 میلیون نفری که آقای رئیس جمهور مطرح کرده درست باشد تاکنون باید 7 میلیون نفر بستری باید داشته باشیم که واقعا وجود خارجی ندارد. بر این اساس وزیر بهداشت و درمان در خصوص آماری که رئیس جمهور ارائه کرده تذکر دهد و یاد آوری کند.

پرداخت کمتر از 30 درصد اعتبار کرونایی به وزارت بهداشت

شهریاری با اشاره به مشکل زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد: باید کمک کنیم منابع مالی برای وزارت بهداشت و درمان در رابطه با مبارزه با کرونا در پاییز و زمستان فراهم و زیرساخت ها را درست کنیم چون اگر منابع در اختیار نگذاریم  شرایط سخت خواهد بود.

وی تاکید کرد: درصورتی که فکر اساسی در این رابطه  نشود در پاییز و زمستان با توجه به بیماری آنفولانزا و همراه شدن کرونا قطعا مشکلات جدی خواهیم داشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یک میلیارد یورویی که مقام معظم رهبری برای کرونا اختصاص داد حتی 30درصد از آن به حوزه بهداشت و درمان اختصاص نیافت.

شهریاری تصریح کرد: کادر بهداشتی و درمانی و مدافعین سلامت همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند و صادقانه مبارزه کردند و تعداد زیادی جان خود را در مبارزه با کرونا از دست دادند اما متاسفانه مطالباتشان ماه هاست که پرداخت نشده است.

وی افزود: پرسنل قراردادی و شرکتی در حوزه بهداشت و درمان هنوز کارهایشان انجام نشده و قرار بود 50درصد فوق العاده شغلی که برای پرسنل بهداشتی و درمانی منظور شود ولی تاکنون تحقق نیافته است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی ها افسار گسیخته  تصریح کرد: دولتمردان کی می خواهند به فکر باشند و بیایند مشکلات را حل کنند؟ متاسفانه این روزها گرانی غوغا می کند و منابع ارزی و طلا کشور که دولتمردان به تاراج دادند که باعث شده تا امروز قیمت دلار به فلک بکشد.

وی ادامه داد: چه کسی می تواند تخم مرغ 1500 تومانی بخرد؟ فقرایی در استان زاهدان و سایر اقصا نقاط کشور هستند شاید نتوانند شش ماه یکبار گوشت بخورند و ماده پروتئینی مصرف کنند.

شهریاری ابراز امیدواری کرد: دولتمردان قبل از این که مردم با آن ها برخورد کنند به خودشان بیایند و مجلس شورای اسلامی فکر اساسی برای وضعیت فعلی کشور کند.

وی با اشاره گرانی های اخیر بازار مسکن افزود: اجاره بها را به جایی رسانند که دیگر به متلک می گویند پشت بام یک واحد 8 متری را باید 700 هزار تومان اجاره کنید.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمر فقرا زیر بار بی تدبیری دولت بی تدبیر و نا امید شکسته؛ امیدواریم که هرچه زودتر مشکلات  بر طرف شود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha