کد خبر: کاهش-نرخ-بیکاری-قم-به-۸-درصد-در-پایان-فص
۴ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۲۴
کاهش نرخ بیکاری قم به ۸ درصد در پایان فصل پاییز ۹۹

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بهرام سرمست استاندار قم در جلسه مهندس رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولید کنندگان و فعالان بخش خصوصی قم که در سالن کرامت استانداری، برگزار شد، با اشاره به اجرای برنامه مدون در رابطه با جهش تولید و اقتصاد مقاومتی در استان، اظهار کرد: حفظ ظرفیت اشتغال و ایجاد اشتغالزایی از اولویت های اصلی اقتصادی قم است و خط قرمز استان در این راستا جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری حتی یک کارگر است.

استاندار قم با بیان ظرفیت ها و فرصت های توسعه در بخش خصوصی، افزود: توسعه اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی رونق ویژه ای خواهد داشت.

وی صدور کارت ویژه ملاقات فعالان اقتصادی را مورد توجه قرار داد و افزود: در ۱۰ ماه گذشته از ۶۰ واحد تولیدی بازدید صورت گرفته و ۳۶۵ مصوبه از دل این بازدیدها بیرون آمده که ۶۵ درصد از این مصوبات به مرحله اجرا رسیده است.

نماینده عالی دولت در استان، با تاکید بر لزوم احیای واحدهای راکد و نیمه راکد صنعتی در استان، ادامه داد: از ابتدای سال جاری ۳۰ واحد صنعتی راکد با اشتغال ۵۲۰ نفر و سرمایه گذاری ۶۱۲ میلیارد تومانی به مدار تولید بازگشته است.

وی ۸۲ فرصت سرمایه گذاری با قابلیت مجوزهای بی نام جهت رونق سرمایه گذاری در قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: از این بین ۲۶ فرصت سرمایه گذاری برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی عرضه شده و مقدمات سرمایه گذاری در برخی از آنها عملیاتی نیز شده است.

استاندار قم با اشاره به وضعیت مطلوب پرداخت تسهیلات رونق تولید و طرح های سرمایه گذاری جهش تولید در قم، خبر داد: قم در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ با جذب ۳۵۴ میلیارد تومان برای ۲۰ واحد تولیدی در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است.

سرمست ضمن بیان لزوم تامین زیرساخت های اساسی شهرک های صنعتی، تصریح کرد: تامین آب مورد نیاز بخش تولید، همچنان از مشکلات اساسی استان است.

وی قابلیت و ظرفیتهای کم نظیر سرمایه گذاری در قم را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: در کنار مزیت خدماتی، گردشگری و زیارتی قم، توسعه صنعتی یکی از اولویت های توسعه در این استان است.

استاندار قم از اقدامات و اهتمام مسئولین استان در کاهش بیکاری و حفظ اشغال خبر داد و بیان داشت: نرخ بیکاری قم در پایان فصل پاییز به ۸ درصد کاهش یافته است و این دستاورد مهمی در بخش اقتصادی استان است.

وی همچنین به ظرفیت های تولیدی و معدنی قم و لزوم توجه به جذب سرمایه گذار در این حوزه ها اشاره و خاطر نشان کرد: معادن فلزات نیمه قیمتی زینتی، دریاچه نمک، فرش دستباف، سوغات زائر و جاذبه های فرهنگی از جمله ظرفیت های توسعه قم هستند که با بستر سازی مناسب و تکمیل زیر ساخت های ریلی از جمله راه آهن منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، می توان به این مهم دست یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha