کد خبر: کرمانشاه-برای-تبدیل‌شدن-به-قطب-گردشگر
۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۰:۳۰
کرمانشاه برای تبدیل‌شدن به قطب گردشگری، نیازمند اجرای پروژه تله‌کابین است

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ « هوشنگ بازوند» در نشست پشتیبانی و رفع موانع پروژه‌های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان، مدیرکل اوقاف، شهردار کرمانشاه و دیگر مدیران مربوطه برگزار شد؛ اظهار داشت: تله کابین یک طرح بسیار مناسب برای جذب گردشگران است و این پروژه در اغلب استان‌های گردشگرپذیری که این امکان برای آن‌ها فراهم بوده، اجرایی شده است.

وی افزود: با برررسی های مقایسه ای صورت گرفته، شرایط اجرای این پروژه در کرمانشاه به لحاظ دریافت مجوزهای میراث فرهنگی بسیار مناسب‌تر از برخی استان‌ های همجوار است ولی متاسفانه برای اجرای این پروژه در استان سختگیری های بیشتری لحاظ می شود.

استاندار تاکید کرد: مردم کرمانشاه موافق اجرای تله کابین هستند و مدیریت ارشد استان هم خود را موظف دانسته طی این مدت برای اجرای این پروژه رایزنی ها و پیگیری های لازم را با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انجام دهد و به زودی نشست دیگری با وزارتخانه برای حل مشکلان باقی مانده برگزار می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش سراب نیلوفر را یک پتانسیل بسیار مهم گردشگری توصیف کرد و گفت: متاسفانه به دلیل وجود برخی مشکلات حقوقی، سال ها نتوانسته ایم از این ظرفیت برای توسعه گردشگری کرمانشاه به شکل شایسته ای استفاده کنیم.

مدیر ارشد استان ادامه داد: از آب منطقه ای خواسته شد که هر چه سریعتر از طریق مراجع قانونی مشکلات حقوقی مجموعه سراب نیلوفر را پیگیری کند تا زمینه سرمایه گذاری برای بخش خصوصی و رونق این مجموعه فراهم شود‌.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha