کد خبر: کمک-۸-میلیاردی-مردم-در-تأمین-نوشت‌افز
۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۰

به گزارش  طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدعلی کوزه‌گر ضمن ارائه گزارش کمک‌های مردمی در طرح «لبخند مهر» گفت: این طرح با هدف تامین نوشت‌افزار برای کودکان مناطق محروم آغاز به کار کرده و تاکنون بیش از یک میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان کمک نقدی و ٧ میلیارد و ٧٠٠ میلیون کمک غیرنقدی از کمک‌های مردم را جذب کرده است.

وی با بیان اینکه این کمپ موفقیت‌آمیز بوده و نشان‌دهنده روحیه بخشندگی مردم است افزود: هر کسی به هر طریقی که می‌توانست به کمپین لبخند مهر کمک کرد، به‌ویژه در این طرح از کمک به همراهی بانک رسالت، بانک ملت و موسسه نیک گامان جمشید استفاده کردیم.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی با بیان اینکه کمک‌های سازمان بهزیستی برخلاف نهادهای حمایتی دیگر به شکل متمرکز جمع‌آوری نمی‌شود، اظهار کرد: یکی از تفاوت‌های سازمان بهزیستی با نهادهای دیگر این است که کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی سازمان بهزیستی به شکل متمرکز نیست و حداکثر ۱۰ درصد از کمک‌ها به شکل متمرکز در ستاد جمع‌آوری می‌شود. به این ترتیب کمک‌ها در هر استان و ۷ تا ۸ هزار موسسه خیریه مراکز نگهداری معلولین سالمندان و اقدام به جمع‌آوری کمک‌ها کرده‌اند.

کوزه‌گر از جمع‌آوری ۳۴۰ میلیون تومان کمک نقدی در ستاد سازمان بهزیستی به شکل متمرکز خبر داد و گفت: این کمپین تا نوزدهم آبان ماه ادامه دارد و و ۱۵۰ میلیون تومان از این مبلغ تبدیل به نوشت‌افزار شده است. ارزش هر بسته ۱۲۰ تومان است اما توانستیم با مبلغ ۵۰ هزار تومان این بسته‌ها را که شامل کیف لوازم تحریر بوده است را تهیه کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کمپین بعدی مربوط به تهیه لباس گرم به ویژه کاپشن و لباس نو برای منطقه محروم از جمله منطقه زلزله زده کرمانشاه است توضیح داد: مقدمات این طرح فراهم شده است. همچنین ١٠٠ هزارمین واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در آینده نزدیک واگذار می‌شود.

وی از تهیه دستورالعمل جذب مشارکت‌های مردمی در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: به دلیل برخی گزارش‌ها درمورد عملکرد غیرشفاف برخی موسسات تصمیم گرفتیم تا این دستورالعمل تهیه کنیم.

همچنین اگر رسانه‌ها و نهادهای قانونی به دنبال شفاف‌سازی هستند باید در کنار دریافت پروانه تاسیس، پروانه جمع آوری کمک‌ها و مجوز تبلیغ از بهزیستی را دریافت کنند. همچنین نکاتی در مورد رعایت شئون مددجویان بهزیستی باید رعایت شود. و این آئین‌نامه بعد از مدت‌ها نگاشته شده و به استان‌ها ابلاغ شده است.(فارس)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha