پیوند انقلاب، امام راحل، مردم، رهبری و نظام ناگسستنی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انقلاب اسلامی ایران را اعجازی انکارناپذیر توصیف کرد و گفت: پدیده انقلاب اسلامی با همه عوامل تاریخی ، سیاسی، امنیتی و ... وقتی سنجیده می شود چیزی جز اعجاز نیست.

به گزارش  گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمدمهدی اسماعیلی چهارشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد ابوذر محله فلاح جنوب شهر تهران با تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و تسلیت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی، مسجد ابوذر را از جمله مساجد فعال در قبل و بعد از انقلاب اسلامی عنوان کرد که از مهمترین مراکز تربیت و پرورش نیروهای انقلابی به شمار می رود.
وی با اشاره به ورود انقلاب اسلامی به شصتمین سال نهضت خودش از  مهمترین عامل پیروزی آن را عنصر بزرگ امام راحل و مردم دانست که به مدد توکل به خدا و امداد الهی با رهبری امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضور مردم در صحنه به عنوان پشتیبان و همراه اشاره کرد.
اسماعیلی ادامه داد: پدیده انقلاب اسلامی با همه عوامل تاریخی ، سیاسی، امنیتی و ... وقتی سنجیده می شود چیزی جز اعجاز نیست، چرا که سال ۱۳۴۱ که امام راحل پرچم نهضت این انقلاب را در دست گرفت، چه کسی پیش بینی می کرد و کدام تحلیلگر فکر می کرد یک مرجع از خانه تبعید شده پس از چندین سال در بدو ورود به کشور با استقبال چندین میلیونی مواجه شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در یک تقویم کاملا شیعی در عاشورا و اربعین به ثمر رسیده، اظهار داشت: انقلاب اسلامی متکی به مکتب امام حسین(ع) است که در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.
اسماعیلی در ادامه به مسائل و مشکلات پس از انقلاب اسلامی از جمله درگیری با منافقین، جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه ایران اشاره کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با هر شیوه و حربه ای درصدد سرکوب انقلاب و به زمین زدن آن برآمدند، اما مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با مقاومت و پایداری، اتحاد و همدلی، همبستگی و انسجام ملی موانع را یکی پس از دیگری کنار زدند و انقلاب را از این برهه سخت عبور دادند.
عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با توکل به خدا، رهبری امام خمینی(ره) و در ادامه با رهبری شجاعانه و مقتدرانه حضرت آیت الله خامنه ای در دنیا به عنوان نقطه عطف تاریخ این کشور شناخته می شود، گفت: انقلاب اسلامی تا به امروز تحولات بزرگی را پشت سر گذاشته و به دستاوردهای مهمی در حوزها و عرصه های مختلف نائل آمده است.
به گفته وزیر فرهنگ، خوشبختانه ایران اسلامی با اقتدارترین رهبری را تجربه کرده و امروز پس از ۳۰ سال بعد از امام راحل، این کشور به عنوان قدرت مسلط در منطقه ظهور کرده است. از این رو دشمن با تمام وجود، قدرت و ظرفیت به منطقه آمده تا انقلاب را به زمین بزند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود حضور همیشه در صحنه مردم انقلابی و همراهی آنان با نظام و رهبری را نشانگر قدرت و بالندگی این انقلاب دانست و گفت: تجربه نشان داده هر زمان انقلاب و نظام نیاز داشته مردم با حضور خود و شهدا با خون خود آن را بیمه کرده اند.
اسماعیلی در عین حال تصریح کرد: پیوند بین انقلاب، امام راحل، مردم، رهبری و نظام ناگسستنی است و این انقلاب همواره به برکت خون شهدا، اخلاص و اتحاد و انسجام ملی وهمگرایی آحاد مردم این سرزمین مسیرش برقرار و ادامه پیدا خواهد کرد.
رئیس شورای فرهنگی عمومی همچنین با اشاره به اینکه مردم ایران در دوره جدید فصل تازه ای از ظلم و ستم دشمنان این انقلاب و نظام را تجربه کردند تصریح کرد: در این دوره دشمنان تلاش مضاعف کردند تا با تحریم های گسترده مردم را از صحنه بیرون کنند اما مردم همیشه در صحنه با حضور چندین میلیونی خود در انتخابات و رای به رییس جمهور مردمی ثابت کردند که تحریم ها و تلاش دشمنان بر روی آنها بی تاثیر است و آنها همواره پشتیبان نظام و رهبری هستند.
عضو کابینه دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل و مشکلات فعلی کشور در هنگام تحویل دولت اشاره کرد و گفت: در آغاز کار دولت سیزدهم با انبوهی از مشکلات از لحاظ مالی، بودجه، امکانات و.... مواجه بودیم اما به حول و قوه الهی و همراهی مردم بخشی از موانع و مشکلات برطرف شده و در  آینده نزدیک بخش بیشتری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
اسماعیلی در عین حال تاکید کرد: در ادبیات انقلاب اسلامی، امام راحل، رهبر فرزانه انقلاب، شهدا و مردم شهید پرور ایران اسلامی کار نشدنی نداریم.
به گفته وی، خدمت به مردم ، اخلاص، پشتکار و توکل به خدا می خواهد.
عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: دولت مردمی با روحیه و عزم و اراده جهادی به میدان آمده و با اتکای به ایزد منان و همراهی مردم همه مشکلات موجود را یکی پس از دیگری حل خواهد کرد. 
دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اقامه نماز مغرب و عشاء همراه با نمازگزاران در مسجد ابوذر تهران در فضایی صمیمی به گفتگو با مردم و نمازگزاران پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha