هدفگذاری تولید ۱۳۰ هزار تن میگو در سال ۱۴۰۴

تولید ۱۳۰هزار تن میگو در کشور تا پایان ۱۴۰۴ هدفگذاری شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب  اظهار داشت: برای افزایش تقریبا دو برابری تولید میگو، الزامات آن از جمله سرمایه در گردش، احداث سایت‌ها و مزارع جدید، اعتبارات عمرانی و توسعه مکانیزاسیون را پیش‌بینی کرده‌ایم.

مرتضی افراسیابی، افزایش بهره‌وری و راندمان تولید را از برنامه‌های سازمان شیلات ایران برای دستیابی به تولید ۱۳۰ هزار تنی میگو در سال ۱۴۰۴ عنوان کرد.

وی در همین حال افزود: راندمان تولید میگو در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، گلستان و خوزستان باید به آرامی افزایش یابد تا با مشکل بیماری برنخوریم.

افراسیابی با بیان این که ۶۰ تا ۶۵ درصد هزینه‌های بخش آبزی‌پروری و میگو به تامین خوراک اختصاص دارد، تصریح کرد: تامین نهاده‌های آبزی‌پروری از چالش‌های پیش روی این صنعت است، زیرا تولید کنندگان این حوزه، نهاده‌ها را با ارز آزاد تهیه می‌کنند و همین امر هزینه تولید و قیمت مصرف را افزایش می‌دهد.

وی به تولید بچه میگو نیز به عنوان یکی دیگر از نهاده‌های تولید اشاره کرد و اظهار داشت: تولید و تامین بچه میگو با توجه به هدفگذاری که برای سال ۱۴۰۴ شده باید افزایش پیدا کند.

سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران ادامه داد: برای سال آینده تولید ۷۰ هزار تن میگو پیش‌بینی شده که برای این منظور ۶ میلیارد قطعه بچه میگو نیاز است.

وی درباره ظرفیت‌های تولید این محصول در کشور گفت: در استان بوشهر ۱۱ مجتمع تولید میگو داریم که ۱۰۰ درصد آن ها فعالند.

افراسیابی اضافه کرد: استان‌های هرمزگان دارای ۲۳ مجتمع، سیستان و بلوچستان دو مجتمع، گلستان و خوزستان هر کدام دارای یک مجتمع تولید میگو هستند.

وی بر هدایت سرمایه‌گذاری‌ها در بخش آبزی‌پروری و تولید میگو تاکید کرد و گفت: در برخی از این استان‌ها ظرفیت‌های نیمه خالی در مجتمع‌های تولیدی و ظرفیت‌های احداث استخر میگو وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha