اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی ،اقتدار ملی را برای ما به همراه دارد

مشاور وزیر و مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز از اقتدار نظامی عبور کردیم و در حال برنامه‌ریزی برای رسیدن به اقتدار غذایی هستیم چرا که اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی ،اقتدار ملی را برای ما به همراه دارد.

 به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا)از زنجان ،دکتر هوشنگ محمدی عصر روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان اظهار کرد: اگر اقتدار غذایی را در ذهن قانون گذاران و برنامه ریزان و متولیان برنامه و بودجه و سایر امورات کشور از حاکمیت، نهادینه کنیم دین به بخش کشاورزی ادا خواهد شد .

وی با بیان اینکه امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور ایران  از بحث اقتدار نظامی عبور کرده است و در حال برنامه ریزی و اجرای عملیات اقتدار غذایی است افزود :  اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی ،اقتدار ملی را برای ما به همراه دارد و طبیعی است کمبود هایی در این مسیر نیز وجود دارد.

مشاور وزیر و مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد : معتقد هستیم  با روحیه و فرهنگ جهادی  که یکی از شعار های محوری در دولت سیزدهم است به تمام مشکلات می‌توانیم کنار بیاییم.

هوشنگ محمدی با اشاره به اینکه می‌توانیم  با فرهنگ جهاد سازندگی همه باهم یک بار برای همیشه برای مدیریت فرهنگ جهادی  فعالیت کنیم اظهار داشت:  در اقتدار غذایی امنیت غذایی پایدار ،ارز آوری، اشتغال، سود آوری و....است  که اگر نهادینه شود قطعا در تولید و امنیت پایدار  کشور نیز موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵درصد امورات کشاورزی در دست کشاورزان است افزود : مابقی نیز مسئولین هستند که باید بستر را برای کشاورزان فراهم و هموار کنند.


این مسئول با بیان اینکه بیش از  ۴.۵ میلیون  بهره‌بردار کشاورزی در سطح کشور داریم افزود: متاسفانه کلمه بهره بردار کلمه ای است که جاری شده است و باید این کلمه بهره‌بردار حذف شود چرا که همه کشاورزان تولیدکننده هستند چرا که ما بیش از ۱۳۰ میلیون تن محصول کشاورزی را در کشور تولید می‌کنیم و باید از زحمات و  حق و حقوق آنان دفاع و عدالت را برقرار کنیم.
 

محمدی با اشاره اینکه سرانه مصرف مرغ از ۶ کیلو به ۲۹ کیلو رسیده است گفت: بایستی باید به ذائقه مصرف هم توجه شود ،چرا که امروزه  طی چند ماه اخیر به تولید انبوه مرغ و تخم مرغ رسیده ایم و به انداره کافی  ذخیره داریم .

وی با بیان اینکه تولید غذای ارزان و سلامت محور اصلی فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی است.
  ادامه داد : سیاست گذاری برای تولید انبوه و کاهش واسطه ها در بخش کشاورزی با هماهنگی تشکل های بخش کشاورزی از راهکارهای تولید غذای ارزان برای مردم است.

وی با بیان اینکه باید با فرهنگ مدیریت جهادی و با شعار همه باهم یک بار برای همیشه پرونده ها را از جهاد کشاورزی جمع کنیم اظهار کرد :  چرا که پرونده های بسیاری در مدیریت جهاد کشاورزی همچنان معطل مانده است.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه می‌توانیم با فرهنگ مدیربت جهادی و علم پشتیبان تحول را ایجاد کنیم اظهار کرد : تجربه نشان داده است که در بحث سند دار کردن اراضی کشاورزی و زنجیره تولید موفق بودیم و  استان زنجان در این اقدامات جز استان های  پیشرو است .

هوشنگ محمدی  با اشاره به اینکه  در سال های پیش برای خرید مرغ و شکر و ...مردم به صف بودند بیان داشت :  امروزه با توزیع هوشمند دیگر این چنین نیست و به راحتی اقلام خریداری وبه  درب منزل  ارسال میشود .

وی  با بیان اینکه اگر توسعه و تحول بخش کشاورزی را مثلثی فرض کنیم و ضلع های آن  فنی و مهندسی،نهاد اجرایی و سرمایه گذاری باشد شاکله دولتی و خصوصی در آن  انجام می‌شود ،که یکی از برنامه های مهم ما در وزارت جهاد کشاورزی استفاده از ظرفیت های تعاونی ها و تشکل های کشاورزی است .

این مسئول  گفت : در بخش سرمایه گذاری نیز  وزارت جهاد کشاورزی صندوق های توسعه کشاورزی را راه اندازی کرده است  که در استان زنجان نیز صندوق استانی و شهرستانی وجود دارد

محمدی  افزود : همه بسترها در وزارت جهاد کشاورزی فراهم است تا با تلاش  و همت مسئولان موضوع امنیت غذایی و تحول کشاورزی به جد دنبال شود .

به گزارش خبرگزاری سلامت:در پایان مراسم روح اله حسنی به عنوان مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان معرفی و از خدمات جواد تاراسی قدردانی شد.

خبرنگار: زهرا نوری 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha