۷۰ درصد از قانون جامع خدمات ایثارگران محقق شده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران  ۷۰ درصد محقق شده است گفت : برای ۳۰ درصد باقی مانده پیگیری هایی در خصوص احکام دائمی قانون جامع ایثارگری و تامین اعتبارات لازم در این موضوع انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از زنجان ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان زنجان  ظهر روز دوشنبه در همایش علمداران ایثار ضمن تبریک روز جانباز با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا و جانبازی جانبازان هستیم گفت : امروزه هرچقدر از  پاداش و اجر  جانبازان  بگویم حق مطلب ادا نمی‌شود.

حجت الاسلام علی خاتمی اظهارداشت: همسران و فرزندان  جانبازان که در طول سنوات متمادی، در نگه‌داری و نگهبانی از جانبازان گرانقدر را عهده دار بودند در اجر و ثواب همسران شان سهیم هستند.

وی افزود: این زندگی دنیوی گذرا است و حیات دائم در زندگی آخرت است و آنجا مشخص می‌شود که خداوند چه پاداشی برای همسران جانبازان در نظر گرفته است.

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در همایش علمداران ایثار ضمن تبریک اعیاد  شعبانیه و روز جانباز با بیان اینکه امسال مناسبت ها متقارن با روز درختکاری بود که به پاس مجاهدت ها ۷۵۰۰ جانباز و شهدای ۳۵۳۵ استان کاشت نهال انجام شد.

علی کاظمی  با ببان اینکه به مناسبت چهل و دومین سالروز تاسیس بنیادشهید و امور ایثارگران و روز شهدا  ۲۲ عنوان برنامه تدارک دیده شده است اظهار کرد:  همایش سراسری علمداران ایثار  که در زنجان نیز در ۱۴ منطقه  استان ائمه جمعه با جانبازان دیدار خواهند داشت در روز جانباز انجام می‌شود . 

وی با اشاره به اقدامات اخیر  انجام شده توسط بنیاد  شهید اظهار داشت: باتوجه به تغییرات و تحولات صورت گرفته در بنیاد شهید  طراحی های لازم برای تدوین عملیاتی برای سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی ها انجام شده است تا خانواده های جانبازان و شهدا بتوانند خدمات را بصورت غیر حضوری و مجازی دریافت کنند .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با ببان اینکه تدوین ،پایش و اجرا جز برنامه های جدید مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران است گفت : این طرح سال های گذشته نیز انجام شده است و تدوین برنامه ها برای سال ۱۴۰۱ و ۴۰۲  است .

کاظمی با بیان اینکه قانون جامع  خدمات رسانی به ایثارگران بیش از  ۳۵۰ اصل و خدمات تعریف شده است بیان داشت: سیاست های کلی نظام و اسناد بالادستی مجلس و دولت اهتمام ویژه‌ای برای تحقق ۱۰۰ درصدی این قانون را دارند که اگر محقق شود نیاز واقعی ایثارگران تحقق پیدا می‌کند.


وی با اشاره به اینکه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران  ۷۰ درصد محقق شده است گفت : برای ۳۰ درصد باقی مانده پیگیری هایی در خصوص احکام دائمی قانون جامع ایثارگری و و دائمی شدن و تامین اعتبارات لازم در این موضوع انجام شده است.

این مسئول با اشاره به پیگیری‌های مطالبات ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی استان گفت:  طبق مصوبه شورای ترویج کمیته ارزیابی در پیگیری مطالبات ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است که ارزیابی هایی از دستگاه ها نیز انجام شود .

کاظمی در خصوص چالش های حوزه ایثارگران گفت : اغلب ایثارگران در سنین سالمندی قرار دادند و انتظار می‌رود  جامعه پزشکی در پایش سلامت اهتمام لازم را داشته باشند  هرچند حمایت های پایه تکمیلی ۱۰۰درصدی برای ایثارگران و جانبازان در نظر گرفته شده است 

وی تصریح کرد: در حوزه مناسب سازی شهری و معابر،پارکینگ های مناسب  و همچنین اشتغال فرزندان جانبازان و ایثارگران است که  سهمیه  ۲۵الی ۳۰ درصدی  د تمامی استخدامی ها است که تمامی دستگاه‌های اجرایی این قانون را رعایت می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه در حاضر دو هزار و ۷۰۰ بیکار در جامعه ایثارگری است که آمار بسیار بالایی است گفت :  مشاوره های شغلی و تحصیلی برای این افراد  در خصوص کارآفرینی ،خوداشتغالی و طرح های توسعه ای انجام می‌شود.

کاظمی  با بیان اینکه اولین مرحله  آزمون  استخدامی ۲۰۰نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران و جانبازان تعین تکلیف شدند تصریح کرد: مرحله دوم آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان و ایثارگران نیز تا اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha