مقابله با ایران‌هراسی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارتخانه میراث‌فرهنگی است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «یکی از برنامه‌های اصلی وزارت ما مقابله با ایران‌هراسی است، چرا که از اهداف استکبار تخریب چهره ایران است.»

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، مهندس ضرغامی در بازدید از موزه قدیم رامسر درباره ظرفیت اصلی استان و مسائل عمده گردشگری آن گفت: «این ساختمان دیدنی است و در اختیار بنیاد مستضعفان است و در چند سال اخیر پذیرش نداشته و برنامه‌ریزی درستی برای این که مردم از این مکان تاریخی بازدید کنند، نداشته‌ایم. می‌توانیم با همکاری بنیاد مستضعفان برنامه‌ای مطابق شیوه‌های رایج گردشگری جهانی برای این مکان تاریخی و استفاده از ظرفیت آن با کاربری جدید تعریف کنیم.»

او ادامه داد: «جاذبه‌های مازندران به لحاظ کمی و کیفی بی‌نظیر است. در حال فراهم کردن تسهیلات هستیم و طرح جانمایی تقریبا به نتیجه رسیده است.»

طرح آزادسازی سواحل، کار ارزشمند حاکمیت است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «طرح آزادسازی سواحل کار ارزشمند حاکمیت و نظام است و به‌زعم برخی امکانپذیر نبود، اما انجام شد و اعلام کردیم که با همکاری دو وزارت راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در حال تهیه آیین‌نامه و جانمایی دقیق برای جذب سرمایه‌گذاران هستیم.»

مهندس ضرغامی بیان کرد: «من تصورم این است که مجموعه‌های خوب بخش خصوصی نباید تخریب شوند و تا زمانی که خدمات مناسب ارائه می‌دهند باید فعال باشند.»

ظرفیت‌های کلاردشت قابل توسعه است

او درباره ظرفیت مجموعه کلاردشت گفت: «برخی ظرفیت‌های کلاردشت ویژه و قابل توسعه است. ما از هر سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم.»

مقابله با ایران‌هراسی از برنامه‌های اصلی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: «یکی از برنامه‌های اصلی وزارت ما مقابله با ایران‌هراسی است چرا که از اهداف استکبار تخریب چهره ایران است. در جلساتی که با برخی سرمایه‌گذاران خارجی کشورهای همسایه داشتم بسیاری از آنها سرمایه نمی‌خواهند و انتظار برطرف کردن موانع را دارند، امسال هم سال برداشتن موانع تولید است. ما باید تلاش کنیم تا نظام بروکراتیک ناکارآمدی که مثل اختاپوس روی فعالیت‌های سازنده افتاده است، برداریم، ما در حد خودمان مساعدت‌های لازم را خواهیم داشت.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha