بیش از ۳۰۰۰ تن  گندم مازاد نیاز کشاورزان زنجانی خریداری شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از خرید تضمینی ۳۰۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در استان خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری سلامت(طبنا) از زنجان ، ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی،  اظهار کرد: بیش از ۳۰۰۰ تن گندم کشاورزان زنجانی از طریق سیلوی غدیر زنجان خریداری شده است و به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در کمترین زمان به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی  استان زنجان افزود: کشاورزان می توانند با ارائه کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به سیلوی غدیر زنجان مراجعه کنند.

زمانی بیان کرد : خرید تضمینی گندم تا آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود با توجه به استقبال کشاورزان از نرخ جدید، بیش از ۱۰ هزار تن خرید تضمینی گندم داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha