ابتلای ۶۲۵ هزار و ۳۳۳ نفر به بیماری کووید۱۹ در فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیست و پنجم فروردین ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از فارس، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۵ هزار و ۳۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۸۱۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۶ هزار و ۲۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۷۸ هزار و ۷۸۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۰۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هشت هزار و ۱۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۵ هزار و ۶۰۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۳۴ هزار و ۲۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۰۷ هزار و ۹۹۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۲۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۰۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha