بستری ۵۷ بیمار جدید کووید۱۹ در بیمارستان های فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، هشتم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از فارس، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۲ هزار و ۹۳۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۳۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۱۶۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۳ هزار و ۴۰۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۱۵۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۳۴ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۶۰۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۵۶ هزار و ۵۴۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۲ هزار و ۳۶۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۴ هزار و ۶۵۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۵۲۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha