وضعیت وزارت کار اورژانسی است/ این وزارتخانه به تنهایی دولت را زمین می زند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: وضعیت وزارتخانه به حدی اورژانسی است که اگر سریعاً این روند متوقف نشود، به تنهایی برای زمین زدن دولت آقای رئیسی کفایت می کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،  سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگی 16 نفر از نمایندگان گفت: خدای متعال را در ماه مبارک رمضان شاهد می گیرم که هدفی جز اصلاح امور و به سامان رساندن امور نابسامان این وزارتخانه ای که با 70 درصد جمعیت این کشور سروکار دارد را ندارم. اگر اوضاع اسفبار این وزارتخانه نبود، از طرح سوال در صحن علنی می گذشتم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم بیان کرد: تیم وزارتخانه هفته هاست به مجلس لشگرکشی کرده اند و در محافل خصوصی با صراحت گفته اند با امکانات و اختیاراتی که دارند، وزیر را از هر چالشی در مجلس نجات می دهند، امروز هم از صبح خیمه زده اند، اما بنده با شناختی که از عقلانیت، حرّیت و درایت همکاران عزیز دارم، مطمئنم نتیجه جلسه امروز باعث تقویت مجلس و به نفع قاطبه ملت و نظام، تقویت دولت آقای رئیسی و نجات وزارت کار از انحراف می شود.

وی ادامه داد: در جلسه رأی اعتماد بیان کردم که انتخاب آقای عبدالملکی که جوان مومنی است، در درجه نخست ظلم به این جوان، بعد ظلم به دولت و کشور است. در طول این 9 ماه نیز هیچ ملاقات و تماسی با وزیر نداشته ام تا شائبه ای پیش نیاید. با زبان روزه از آقای عبدالملکی می خواهم از تریبون مقدس مجلس به این تهمت ها و شبهاتی که دوستان، شرکا، رفقا و کارمندانشان به بنده و سایر نمایندگان وارد کرده اند، پاسخ دهند. در طول این 9 ماه آیا بنده درخواست شخصی، منطقه ای، استانی و حتی ملی از ایشان و کل سازمان های زیرمجموعه داشته ام یا خیر؟ شفاف پاسخ دهند تا غبار نفاق زدوده شود و مردم سره را از ناسره بشناسند.

این نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: وضعیت وزارتخانه به حدی اورژانسی است که اگر سریعاً این روند متوقف نشود، به تنهایی برای زمین زدن دولت آقای رئیسی کفایت می کند.

موسوی لارگانی بیان کرد: تهی کردن این وزارتخانه از نیروهای کارآمد، باتجربه و غیرسیاسی موجب شد تا تجمعات نوظهوری توسط کارمندان این وزارتخانه و برخی سازمان های زیرمجموعه صورت گیرد که در تاریخ این وزارتخانه بی سابقه بوده است و بیانگر غلبه یأس، ناامیدی، بی انگیزگی در کارکنان و ناتوانی و بی تدبیری وزیر و مدیران منصوب ایشان در اقناع و مدیریت پرسنل وزارتخانه است، چنانچه وزیری بین کارکنان خود وزارتخانه مقبولیت و مشروعیت نداشته باشد، کارایی و مدیریت او در آن مجموعه زیر سوال می رود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اینکه وزیر و دوستانش فریاد بزنند هر کسی با ما نیست، ضد انقلاب و فاسد است، اینکه شاخص انقلابی بودن فقط حلقه چندنفره دور آقای وزیر است! با اساس و مبانی نظام و انقلاب ناسازگار است، باید تأسف خورد که طبق گفته وزیر همه قبلی ها فاسد بودند، یا براساس گفته نزدیکان وزیر ما به اندازه انگشتان دو دست هم در وزارت کار نیروی انقلابی نداریم. اینها دقیقا برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای جهاد تبیین است.

وی بیان کرد: بدنه وزارتخانه که سال ها کار کرده اند و با آزمون و خطا، مجرب شده اند، مشاهده می کند که همه مدیران از بیرون آمده اند و همگی نیروهای فاقد توانایی و شایستگی لازم و بعضاً مشکل دار و وابسته به از ما بهتران و احزاب هستند. وزیر و اطرافش رفتار متکبرانه و غرورآمیز با بدنه و کارمندان قدیمی دارند، آنگاه انگیزه ای برای کار و پیشرفت ندارند. مدعی شده اید مدیران وزارتخانه را از داخل وزارتخانه منصوب کرده اید، اما اسناد خلاف این را نشان می دهد. این لیست انتصابات حضرتعالی در اختیار حقیر هم قرار گرفت. این در حالی است که شاید شما دو لیست داشته باشید و بعضاً افراد مشکل دار را منصوب کرده اید. شما 8 معاون وزیر انتخاب کرده اید که همگی از بیرون وزارتخانه منصوب شده اند. مشخص نیست آماری که اکنون در بین نمایندگان پخش کرده اید از کجا آورده اید! 82 درصد مدیران کل و ستادی و روسای مراکز از بیرون وزارتخانه آمده اند. این نسل کشی مدیریتی در سازمان ها و صندوق های تابع بیداد می کند. به عنوان مثال در تامین اجتماعی 2300 نفر از مدیرانی که بیشتر آنها امکان خدمت تا 35 سال را داشته اند، بالاجبار بازنشسته کرده اید تا جا برای رفقای بی تجربه شما باز شود.

موسوی لارگانی اظهار داشت: البته اگر انتخاب مدیران براساس شاخص صورت می گرفت، اشکالی وارد نبود، اما شما به دلیل ضعف مفرط، خام بودن، رفیق بازی، جو تملق و چاپلوسی را در وزارتخانه ترویج کرده اید و همچون تقسیم غنایم جنگی، انتصابات را از بین رفقا، دوستان، هم گروهان و شرکا انجام داده اید، این توهین به نظام استخدامی کشور است. این وزارتخانه سیاسی نیست که اینگونه تمام نیروها را قتل عام کرده اید، زمانی هم با تذکرات نمایندگان مجلس مواجه می شوید از طریق سربازان رباتی، لشکر سانه ای تان سیلی از اتهامات ناروا در فضای مجازی نثار دلسوزان کرده و جنگ روانی راه می اندازید.

وی با بیان اینکه مدعی هستید کارآمدی مهمترین شاخصه دوران وزارت شماست که چند مورد از تبعات و نتایج انتصابات ناثواب را بیان می کنم، ادامه داد: تغییر 3 مدیرعامل در شستا که منجر به کاهش 99 درصدی سود شستا در یکساله منتهی به 29 اسفندماه سال 1400 به اذعان خود مدیران شستا شده است و ضررهای هنگفتی به شستا و تامین اجتماعی وارد شده است. این همه سند کارآمدی شماست! تغییر 3 مدیرعامل شرکت دخانیات با بیش از 2 هزار نیروی مازاد ستادی در شرایطی که در وضعیت نابسامانی قرار داشت، با دستور شخصی وزیر و برای حفظ صندلی تاحدود 300 نفر نیروی ستادی دیگر به صورت سفارشی جذب شده اند.

این نماینده مجلس مطرح کرد: در شرکت دخانیات 33 نفر از کارمندان عادی را تعدیل کرده اید که رسماً به آقای رئیس جمهور شکایت کرده اند، در حالی که شما نزدیک به 300 نفر به این شرکت اضافه کرده اید. 8 ماه است تامین اجتماعی به مراکز درمانی و بیمارستانی بدهکار است و باعث کندی خدمت رسانی به بازنشستگان و بیمه شدگان تامین اجتماعی شده است. سفر پرهزینه برخی از مدیران وزارتخانه به روسیه با هزینه بیت المال، عدم پرداخت به موقع حقوق اسفندماه بازنشستگان در سال گذشته که نهایتاً کاشف به عمل آمد با وجود ادعای وزیر 5 هزار میلیارد تومان از یکی از بانک ها دریافت کرده اند تا حقوق بدهند و فقط 500 میلیارد تومان به این بانک سود پرداخت کرده اند! توجه به دلالان در صنایع فولاد و پتروشیمی در انتصابات صبافولاد در مسجدسلیمان باعث ایجاد بحران امنیتی در منطقه شده است. عدم توزیع 100 میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته از سازمان هدفمندی یارانه ها برای 7 هزار خانواده مستضعف که بعد از 3 ماه در پایان فروردین ماه این اعتبار عودت داده شد.

موسوی لارگانی تاکید کرد: انتصاب همشهری آقای وزیر به عنوان رئیس آمار وزارتخانه برای آمارپردازی و مستندسازی نادرست به عنوان اولین تغییر وزارتخانه مورد سوال است. تغییر ساختار به نحوی که بودجه زیرمجموعه آمار شود، از جمله تغییرات در وزارتخانه است. این تجربه را قبلا در کمیته امداد شاهد بودیم که نتیجه آن آمار مخدوش بود. این آمارسازی های غلط از رکوردزنی شرکت ها و وزارتخانه ها پس از اعلام از تریبون اصلی وزارتخانه یعنی توییتر عبدالملکی یکی پس از دیگری از سوی مراجع مختلف تکذیب می شود!

وی بیان کرد: معرفی داماد تئوریسین اقتصادی آقای روحانی و وزیر آن دولت بدون رزومه برای مدیرعاملی و عضویت در هیات مدیره بیمه ملت با 3 هزار میلیارد تومان پرتفوی، علی رغم شعارهای پوچ بر علیه مدیران دولت قبل، انتصاب پرتعداد افرادی که تحت عنوان مدیران کمیته امداد در وزارت کار به عنوان جوان گرایی که البته بیشتر مدیر شبهه امدادی هستند، یعنی از توییتر به کمیته امداد منتقل شده اند و حالا با رزومه سازی به وزارت کار آمده اند، چون نیروهای قدیمی کمیته امداد همگی را به افترا بسته اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اظهارات شاز وزیر و معاونین در رسانه ها اسباب تمسخر دولت را فراهم کرده است، معاونتان گفته که قمیت دلار منفی می شود یا تاکید چندباره وزیر به ایجاد اشتغال یک میلیون تومانی و نابودی فقر تا پایان سال، پرداخت غیرقانونی به تهیه کننده برنامه تلویزیونی "میدون" با دستور صریح وزیر برای خرید آنتن سیما از جمله اقدامات مسئله دار وزیر است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha