رصد توزیع شیرخشک‌های رژیمی از شرکت پخش تا داروخانه

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو گفت: اطلاعات توزیع و عرضه شیرخشک‌های رژیمی غیریارانه‌ای که مشمول دریافت ارز دولتی هستند در سامانه زنجیره تامین تیتک ثبت می‌شود.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت،بهادر صیدمحمدیان اظهارداشت: به منظور جلوگیری از نشت شیرخشک‌های رژیمی به بازار آزاد، بازرسان سازمان و معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور بر روند توزیع و عرضه نظارت داشته و با متخلفان به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ترخیص شیرخشک‌های رژیمی طی هفته گذشته، افزود: هر بخش از محموله‌های شیرخشک پس از شناسه‌گذاری به شرکت‌های پخش تحویل و در تهران توزیع و به صورت همزمان برای انبار شعب شهرستان‌ها ارسال شد.

صیدمحمدیان با اشاره به اینکه از پیش از عید فطر تاکنون بیش از ۴۶۰۰۰ قوطی شیرخشک رژیمی در سطح استان تهران و بیش از ۷۱۰۰۰ قوطی شیرخشک رژیمی در سایر استان‌های کشور توزیع شده است، عنوان کرد: توزیع محموله‌های شیرخشک رژیمی به صورت مداوم ادامه دارد و طی روزهای آتی شاهد افزایش میزان توزیع نیز خواهیم بود.

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو توضیح داد: پس از آنکه اطلاعات شیرخشک های رژیمی توسط شرکت‌های پخش در سامانه زنجیره تأمین تی تک ثبت شد، اطلاعات شیرخشک‌ها از پخش تا عرضه (داروخانه‌ها) رصد و در نهایت باید به دست مصرف‌کننده اصلی رسیده باشد.

وی تاکید کرد: به منظور نظارت بیشتر، هم شرکت‌های پخش ملزم به ثبت اطلاعات توزیع و هم داروخانه‌ها ملزم به ثبت اطلاعات عرضه به مصرف کننده در سامانه زنجیره تأمین تی تک هستند، در غیر این صورت با شرکت‌های پخش و داروخانه‌هایی که از ثبت فرآورده در سامانه امتناع کنند به شدت برخورد و سهمیه آنها قطع خواهد شد.

به منظور تسریع و تسهیل امور مربوط به پروسه عرضه شیرخشک‌های رژیمی، نظارت بر توزیع و عرضه توسط معاونت غذا و داروی مشهد و همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در توزیع در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha