ضرروت آموزش دستورالعمل های بهداشتی به حجاج حج تمتع 1401 /تاکید بر تکریم و استقبال مناسب حجاج در زمان اعزام و بازگشت

رئیس سازمان حج و زیارت بر ضرورت آموزش دستورالعمل های بهداشتی و آموزش قوانین و آیین نامه ها قبل از اعزام حجاج حج تمتع 1401 تاکید کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی سازمان حج وزیارت ؛ دکتر سید صادق حسینی امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران حج وزیارت استانهای همدان و کرمانشاه ‌و معرفی مدیر دفتر نمایندگی حج وزیارت در سوریه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وظیفه خانواده حج وزیارت را در قبال خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران مهم دانست و گفت: خدمت رسانی به زائران اعتاب مقدسه و حجاج بیت الله الحرام و حرم نبوی نصیب هر انسانی نمی شود لذا این خدمت رسانی یک توفیق الهی محسوب می شود و برای همه شما آرزوی توفیقات روز افزون داریم.

وی با اشاره به بهره گیری از نیروهای توانمند و باتجربه در مجموعه حج وزیارت اظهار داشت: در استانها به اهتمام حداکثری و بهره مندی از افراد با تجربه در کنار نیروهای جوان، با استعداد ، چالاک و از درون خانواده حج وزیارت، تاکید کرده ایم چراکه استفاده از باتجربه ها و جوانان در کنار یکدیگر موجب افزایش توانایی این مجموعه خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بهره گیری از نیروهای جوان که از درون خانواده حج و زیارت هستند در کنار استفاده از ظرفیت های با تجربه ها موجب کادرسازی در درون مجموعه حج و زیارت می شود و ما دراستانها به این مهم تاکید کرده ایم.

وی افزود: همچنین در استانها سعی بر بهره گیری از نیروهای بومی و توانمند از درون خانواده حج و زیارت شده است و این موضوع را از زمان حضور دنبال کرده ایم.

حسینی با بیان اینکه باید مجموعه حج و زیارت دراستانها به جذب متقاضیان زیارت اعتاب مقدسه و رفع دغدغه های آنها اهتمام ویژه ای داشته باشند، گفت: ظرفیت های بسیار مناسبی در سفرهای زیارتی به اعتاب مقدسه ایجاد شده که مدیران استانی سازمان و دست اندرکاران وظیفه دارند به جذب متقاضیان و عاشقان زیارت بپردازند ؛ ضمن اینکه مدیران می توانند در همین راستا با مدیران بانک ها یا موسسات قرض الحسنه برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت برای جذب بیشتر زائران رایزنی نمایند . بنابراین از هیچ عملی که موجب بهبود روند جذب زائران خواهد شد دریغ نکنید و ما نیز در این راستا از شما حمایت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: توجه و رشد فرهنگ زیارت بسیار حائزاهمیت است زیرا جامعه ای که به این فرهنگ توجه داشته باشد نورانی، سالم و بدوراز ناهنجاری های اجتماعی خواهد بود بنابراین همه دست اندرکاران حج و زیارت باید به جذب متقاضیان اهتمام نمایند.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه به موضوع حج تمتع 1401 و اعزام های زائران اشاره کرد و افزود: بعد از دوسال انتظار که بدلیل بحران کرونا بوقوع پیوست امسال شاهد اعزام ها به حج تمتع هستیم؛ علیرغم اینکه ظرفیت اعزام ها نسبت به قبل محدود شده اما وظیفه دست اندرکاران بیشترو حائز اهمیت تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: این حائز اهمیت بودن بدین دلیل است که هنوز کرونا پایان نیافته بنابراین باید دستورالعمل های بهداشتی به طور جد رعایت شود و نکات ضروری در آموزش ها و جلسات به طور مکرر به حجاج اشاره شود زیرا ابتلای یک نفر به کرونا موجب بروز مشکل برای آن کاروان یا حتیبرای سایر حجاج می شود .

رییس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: رعایت نکات بهداشتی و آموزش دستورالعملهای مرتبط ، آموزش های مرتبط با رعایت قوانین و توجه به آیین نامه ها به صورت دقیق به زائران ارائه شود.

حسینی بیان کرد: باید حداکثر تلاش خود را به جهت سلامت زائران انجام دهیم و تمامی آموزش های و ضمنا مراقبت های لازم را دراین راستا انجام دهیم.

وی بر تکریم و احترام زائران در زمان بدرقه به سرزمین وحی و همچنین استقبال مناسب در زمان بازگشت آنها به مهمان خانه خدا و زائر حرم نبوی (س) تاکید کرد و آن را بهترین فرصت برای حفظ ارتباط با زائردانست.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha