یازدهمین آئین اعطای تندیس فداکاری به اعضای فعال سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد

یازدهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به اعضای فعال سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، 25 اردیبهشت باحضور دکتر محمد گل فشان و اعضای داوطلب این سازمان در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در این آئین از 16 عضو فعال سازمان جوانان هلال احمر جهت حضور فعال در عرصه اطلاع رسانی  و کمک به پیشگیری بیماری مهلک کووید 19 مشارکت داشتند، تقدیر شد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در این آئین ضمن تبریک صدمین سالروز تاسیس جمعیت هلال احمر، گفت: یکصد سال فعالیت پر افتخار هلال احمر مدیون تلاش های مردم به ویژه داوطلبان و جوانانی است که برای این مرز وبوم همدلی و فداکاری می کنند.

دکتر گل فشان اصل و شالوده تاسیس جمعیت هلال احمر را ایثار و فداکاری عنوان کرد، و افزود: اگر نیت های پاک و فداکاری اعضای داوطلب و جوان هلال احمر نبود ما اکنون در این جایگاه نبودیم.  جوانانی که روزها و شب های متوالی در شرایط سخت دمای منفی 20 درجه و یا در مناطق سیل زده و زلزله زده برای نجات هموطنان خدمت رسانی کردند و علیرغم آسیب های روحی و جسمی از پای ننشستند، این کار تنها با ایثار و از خودگذشتگی ممکن خواهد بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا جوانان هلال احمر برای پیشگیری از آن حضور فعال داشتند، افزود: اعضای داوطلب هلال احمر در بحث غربال گری و اجرای طرح ناظران سلامت، طرح شهید سلیمانی و همچنین فعالیت هایی در راستای امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت و بسیج جامعه پزشکی خدمات بسیار ارزنده ای ارائه کردند.

گل فشان با اشاره به حضور داوطلبانه جوانان در واکسیناسیون سراسری کرونا، و ایثار شهید لندی به عنوان دانش آموزان هلال احمری که با فداکاری برای نجات جان دو مادر در آتش سوخت و جانش را فدا کرد. افزود: اکنون ما به خود می بالیم برای داشتن چنین جوانان شجاع و دلیری که در همه صحنه های بشردوستانه همدلی و ما را همراهی می کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به برگزاری نخستین دوره مربیگری پیشگامان پیشرفت در مشهد مقدس، گفت: این طرح ابتدا در خوزستان، تهران و خراسان رضوی برگزار و سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد، و موضوعات مهمی مثل آسیب های اجتماعی را پیگیری می کنند.

وی خاطر نشان کرد؛ چیزی که باعث رنج جامعه شده موضوع مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که امیدواریم با اجرای این طرح و همراهی مربیان آموزش دیده در مناطق حاشیه نشین اقدامات موثری صورت بگیرد.

گل فشان در پایان سخنانش ضمن تقدیر از داوطلبان و جوانانی که در عرصه خدمت به مردم، هلال احمر را یاری می کنند، افزود: ما با تکیه به توانمندی اعضای جوان و داوطلب به همه جهانیان ثابت می کنیم که در مسیر خدمت رسانی به همنوعان با عشق و دوستی و بیشتر از گذشته در خدمت مردم کشورمان هستیم.

لازم به ذکر است؛ در این آئین به 16 عضو فعال و داوطلب سازمان جوانان هلال احمر که در عرصه های بشردوستانه فعالیت داشتند، تندیس فداکاری، اعطا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha