رفع مشکل آب شرب شهر سنندج تا ٣ ماه آینده

استاندار کردستان گفت: طبق اعلام وزارت نیرو، طرح انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج تا حدود سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و مشکل چند ساله آب شرب این شهر برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با مسئولان تشکل‌های بسیج دانشجویی استان کردستان، گفت: وزارت نیرو و پیمانکار پروژه وعده داده اند که طرح انتقال آب از سد آزاد به سنندج تا مرداد ماه به بهره برداری برسد و مردم این شهر از آب گوارا بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه استفاده از نیروهای توانمند و بومی اولویت ما در استان است، اظهار کرد: با توجه به تغییرات مدیران، سن مدیریتی استان ۱۰ سال جوانتر شده است.

استاندار کردستان با اشاره به محرومیت های استان کردستان، افزود: علیرغم ظرفیت‌ها و موقعیت‌های خوب استان، ما در برخی از زیرساخت ها ضعف داریم و باید برای جبران آنها برنامه ریزی کنیم.

زارعی کوشا با اشاره به وجود مشکلات زیرساختی به ویژه در حوزه راه‌های استان، رفع این مشکلات را نیازمند زمان دانست و در ادامه به تلاش‌های مثمر ثمر در رفع مشکل آب شرب شهر بانه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به تزریق بودجه بی‌سابقه حدود هزارمیلیار تومانی به سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج، این پروژه بر اساس برنامه اعلام شده، به سرانجام خواهد رسید.

وی مردمی بودن را اعتقاد دولت و تیم مدیریتی استان عنوان کرد و یادآور شد: ارتباط مستمر با اقشار مختلف مردم یکی از برنامه های اصلی ما در استان بوده و انتظار داریم که سایر مدیران هم به این مهم توجه داشته باشند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه با انتصاب مدیران جدید، سن مدیریتی استان یک دهه کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: تربیت کادر مدیریتی جوان برای آینده یکی از برنامه های اصلی ماست و برای تحقق این مهم تلاش می کنیم.

زارعی کوشا همچنین به اقدامات مثبت در حوزه سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: چند پروژه بزرگ با میزان اشتغال بالا به چرخه تولید بازگشته و یا به زودی بازخواهند گشت و در کنار این مهم، طرح های خوبی نیز در دست اقدام قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha