پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۱ خرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان تهران نسبتا آفتابی است و حداکثر دما ۲۵ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

امروز آسمان تهران نسبتا آفتابی و در برخی ساعات ابری است و دما در طول شب از هفده درجه به مرور و در طول روز به بیست و پنج درجه می‌رسد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت،بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روزهای آینده آسمان تهران آفتابی پیش‌بینی می‌شود. فردا ۱ خرداد ۱۴۰۱ آسمان پایتخت تا حدودی آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

دمای سه روزه تهران


پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۱ خرداد ماه) نسبتا آفتابی با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۲ خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و برای روز سه‌شنبه (۳ خرداد ماه) توام با وزش باد و با حداقل دمای ۲۰ درجه و با حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آلودگی هوای تهران

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با میانگین ۸۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت سالم بود. آلاینده شاخص هم‌اکنون با میانگین ۹۳ است و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید آلاینده ازن، در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

آلودگی هوای تهران

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۱ خردا ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود، هرچند با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، بااین‌حال افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

آب و هوای کشور

در نیمه شرقی کشور به خصوص منطقه زابل، وزش بادهای شدید، احتمال رخداد طوفان شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha