مشهد در زمینه توریسم درمانی و گردشگری سلامت در کشور پیشتاز است

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نام مشهد به برکت امام هشتم(ع) در زمینه توریسم درمانی و گردشگری سلامت به عنوان یکی از شهرهای پیشتاز کشور خوش درخشیده است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت ،اوود خوش‌شکن در حاشیه بازدید مسئولان حاضر در گردهمایی سفرا و دیپلمات‌های کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی از بیمارستان کودکان اکبر و بانک چشم مشهد  اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای توسعه گردشگری سلامت گام‌های موثری برداشته و اکنون نیز افتخار میزبانی از مهمانانی از ۱۰ کشور آسیایی، اروپایی و آفریقایی را داریم.

وی بیان کرد: حوزه گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آمادگی را دارد تا ضمن معرفی ظرفیت‌های درمانی شهر مشهد به سفرا و سرکنسول‌های حاضر در گردهمایی سفرا و دیپلمات‌های کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی همکاری‌های فی‌مابین را با کشورهای حاضر در این رویداد در زمینه گردشگری سلامت منعقد کند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مشهد یکی از بیمارستان‌های مجهز کشور در حوزه اطفال را دارد، تصریح کرد: بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر با توجه به اینکه مجوز درمان بیماران خارجی را دارد و از مراکز مجهز کشور در حوزه درمان کودکان محسوب می‌شود در طول سال، تعداد زیادی از کودکان غیرایرانی را پذیرش و درمان می‌کند.

خوش‌شکن اضافه کرد: همچنین بانک چشم مشهد هم که به عنوان یکی از مجموعه‌های موفق کشور در این حوزه بوده در زمینه فراهم‌سازی قرنیه، بافت و نسج پیوندی چشمی موردنیاز بیماران کم بینا و نابینا تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت در میان حوزه‌های مختلف صنعت ﮔﺮدﺷﮕﺮی از قابلیت‌ها و مزیت‌های ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه‌ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰا در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ ﻧﻤﺎﯾﺪ، حوزه‌ای که داﻣﻨﻪ ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺴﺘﺮده‌ای را ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽشود و نام خراسان رضوی جزو استان‌های برتر کشور در زمینه‌ گردشگری سلامت در ایران بوده است.

در جریان این بازدیدها دکتر سیدعلی جعفری، رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر و دکتر سیامک زارعی‌قنواتی؛ رئیس بانک چشم مشهد توضیحاتی از مجموعه‌های بازدید شده به سفرا و سرکنسول‌های حاضر در گردهمایی سفرا و دیپلمات‌های کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی ارائه کردند و آمادگی مجموعه‌شان را جهت همکاری فی‌مابین اعلام نمودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha