اختصاص 16.5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تاکید بر حمایت بی چون و چرای دولت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، گفت: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش با سود 10 درصد برای واحدهای تولیدی دام، طیور و آبزیان در استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان پیمان اسکندری در جلسه هماهنگی پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، گفت: به منظور حمایت از بهره برداران و تداوم فرایند تولید در بخش کشاورزی تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف 200 میلیون تومان برای واحدهای سنتی و کوچک، دام و طیور و آبزیان با سود 10 درصد پرداخت می شود.

وی افزود: برای واحدهای بزرگ و صنعتی بخش کشاورزی هم این تسهیلات بدون محدودیت و باتوجه به جمعیت دامی در واحد تولیدی پرداخت می شود و سود تسهیلات نیز تا 18 درصد متغیر خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تولید کنندگان بخش کشاورزی خواست تا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان های استان نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند و با آسانکاری که صورت گرفته در کوتاه ترین زمان ممکن تسهلات سرمایه در گردش دریافت کنند.

اسکندری با تاکید بر اینکه 16.5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بخش کشاورزی کشور اختصاص یافته است، اظهار کرد: مجموعه جهاد کشاورزی با همکاری بانک کشاورزی باید آسانکاری و شرایط دریافت این تسهیلات را فراهم کنند و هیچ عذر و بهانه ای در این راستا قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: واحدهای مرغداری، دامداری و شیلات استان باید به بهترین نحو از این تسهیلات برخوردار شوند و کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش عامل راکد ماندن این واحد ها نشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تاکید بر اینکه بازار عرضه و تقاضای محصولات تولیدی بخش کشاورزی به حالت پایدار و ثبات رسیده است، یادآور شد: مکانیسم عرضه و تقاضا در بازار آزاد،   تعادل را در تولید و توزیع ایجاد خواهد کرد و این تعادل در نهایت به نفع تولید کننده و مصرف کنندگان خواهد بود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: در اردیبهشت ماه امسال 3 میلیون و ۷۸۳ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان شده است و مشکلی در این راستا نخواهیم داشت.

فرزاد معاونی گفت: تولید گوشت قرمز هم در دامداری های سنتی و صنعتی استان همچون گذشته انجام می شود و با پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش برای خرید نهاده های دام و طیور و آبزیان، تولید کنتدگان را حمایت می کنیم.

وی اظهار کرد: تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای سنتی و کوچک در قالب دامدار کارت پرداخت خواهد شد و تولید کنندگان بخش کشاورزی می توانند خرید نهاده های دام و طیور را از این طریق انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha