برگزراری نمایشگاه «عکاسی، جنگ، طبیعت» به مناسبت آزادسازی خرمشهر

نمایشگاه عکاسی، جنگ، طبیعت به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر سه‌شنبه، سوم خرداد ماه ۱۴۰۱ آغاز و تا ۹ خرداد ماه برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت، مجتبی کوچکی، مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هنری این نمایشگاه با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه پل طبیعت گفت: در این نمایشگاه که با هدف به نمایش درآوردن ترکیب خشن جنگ با نرمی طبیعت و آثار مخربی که جنگ‌ها بر روی طبیعت به وجود آورده برگزار شده است؛ آثار اساتید عکاسی همچون علی فریدونی، احمد علیزاده نوحی، علیقلی ضیایی، علیرضا جلیلی‌فر، ابوطالب امام و..... و همچنین آثار عکاس هلندی مارتین رومرز به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود :۲۶ قاب در ابعاد ۲۰۰۱۵۰ و ۱۵۰۱۵۰ سانتی‌متر به صورت متفاوت بر روی سازه «پل طبیعت» نصب می‌شود که ۹ قاب آن مربوط به عکاس هلندی است که تصاویر ثبت شده از او در جنگ جهانی دوم به نمایش گذاشته می‌شود.

کوچکی از اهتمام منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در خصوص برگزاری این نمایشگاه تقدیر کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه با چنین موضوعی بر روی سازه‌ای شهری که به پل طبیعت نامیده می‌شود و نماد سرسبزی و حفاظت از محیط زیست در دنیای امروز است، می‌تواند در نوع خود جالب توجه باشد و مفاهیم مشخصی را به مخاطب منتقل کند.

به مناسبت برگزاری نمایشگاه «عکاسی، جنگ، طبیعت» در روز سوم خرداد ماه واقع در بوستان «آب و آتش» از ساعت ۱۸ تا ۲۱ اجرای موسیقی و نمایش هنری با موضوع خرمشهر و دفاع مقدس برگزار می‌شود و حضور عموم مردم برای بازدید از این نمایشگاه آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha