کد خبر: 182326
۳۰ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۷:۲۶
پزشکان ایرانی به قطر اعزام می شوند

وزیر بهداشت با اعلام این خبر گفت: کادر سلامت جمهوری اسلامی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور خواهد داشت.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، بهرام عین اللهی با اعلام این خبر گفت: کادر سلامت جمهوری اسلامی در جام جهانی 2022 قطر  حضور خواهد داشت. وزیر بهداشت افزود: سه گروه  از پزشکان متخصص و فوق تخصصی ایرانی در سه حوزه طب ورزشی، تروما و چشم پزشکی همزمان با برگزاری جام جهانی به دوحه اعزام می شوند.

عین اللهی همچنین از اعزام شماری از پرستاران دوره دیده و دارای مهارت مراقبت های ویژه به این کشور همزمان با جام جهانی خبر داد و افزود: با توجه به تدوین پیوست سلامت برای جام جهانی پیش بینی می شود، ظرفیت مشترک مناسبی بین دو کشور برای تبادل تجربیات در حوزه های طب ورزشی، تروما، چشم پزشکی و همچنین  پرستاری (مراقبت های ویژه) ایجاد شود.

گفتنی است محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر و مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت در سفری که به تازگی به دوحه داشته، ضمن تقدیم دعوت نامه عین اللهی از وزیر بهداشت عمومی قطر برای سفر به جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت های کشورمان را برای همکاری های پزشکی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرده بود.

در این سفر گسترش  همکاریهای آموزشی، بهداشتی، درمانی، دارویی و تحقیقاتی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. همچنین در خصوص برگزاری جلسه بعدی کارگروه مشترک در جمهوری اسلامی توافق شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha