استانداران برای کنترل قیمت‌ها نظارت میدانی داشته باشند

وزیر کشور حذف ارز ترجیحی را برای توسعه اقتصادی کشور ضروری دانست و گفت: با هماهنگی همه دستگاه‌ها، این اقدام به شکل مناسبی انجام شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تنطیم بازار که با حضور استانداران سراسر کشور و چند تن از وزرا در وزارت کشور برگزار شد، از استانداران سراسر کشور خواست با نظارت دقیق میدانی، مدیریت لازم را در کنترل قیمت‌ها داشته باشند و گفت: جامعه نباید احساس کند فضای بازار رها شده است.

وی، حذف ارز ترجیحی را برای توسعه اقتصادی کشور ضروری دانست و افزود: با هماهنگی همه دستگاه‌ها، این اقدام به شکل مناسبی انجام شد. همچنین با برنامه‌ریزی صحیح و به موقع، تبعات خاص امنیتی در فرآیند اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها ایجاد نشد.

وزیر کشور افزود: اقناع افکار عمومی نسبت به ضرورت اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها همچنان ضرورت دارد و باید هر چه بیشتر ابعاد این طرح بزرگ اصلاح اقتصادی، روشن و تبیین شود.

وحیدی با اشاره به تأکید رئیس‌جمهوری برای کنترل قیمت‌ها و تأمین اقلام مورد نیاز مردم از استانداران سراسر کشور خواست با نظارت دقیق میدانی، مدیریت لازم را در کنترل قیمت‌ها داشته باشند.

وی با تأکید بر کنترل قیمت کالاها و اجاره‌بها خاطرنشان کرد: نباید خارج از عرف که ۲۵ درصد در کلانشهر و ۲۰ درصد در سایر شهرها است، اجاره‌بها افزایش یابد.

وزیر کشور نظارت مردمی برای کنترل دقیق بازار را ضروری دانست و تصریح کرد: همه دفاتر املاک موظف هستند بر این اساس عمل کنند و با متخلفان برخورد می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha