دستور دادستان تهران برای تسریع در اجرای طرح فاضلاب پایتخت

معاون دادستان تهران گفت: کارگروه ویژه برای تسریع در اجرای طرح فاضلاب شهر تهران تشکیل می‌شود و در این زمینه، شرکت آب و فاضلاب و شهرداری تهران مکلف شده‌اند تا موانع اجرای طرح جامع فاضلاب شهر تهران را در کمترین زمان برطرف کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، مرتضی تورک معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی تهران اظهار کرد: بنا به دستور قضایی صادره خطاب به شرکت آب و فاضلاب استان تهران و معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران مقرر شد تا پایان سال جاری نسبت به ساماندهی وضعیت نامناسب رودخانه‌ها، مسیل‌ها وکانال‌های شهری اقدام و از هر گونه انباشت آب‌های سطحی آلوده‌کننده فاضلاب همچنین از ورود فاضلاب به مزارع جلوگیری شود.

وی افزود: کارگروه ویژه برای تسریع در اجرای طرح فاضلاب شهر تهران تشکیل می‌شود و در این زمینه، شرکت آب و فاضلاب و شهرداری تهران مکلف شده است تا موانع اجرای طرح جامع فاضلاب شهر تهران را در کمترین زمان، برطرف کنند.

تورک گفت: در مناطقی از تهران مانند دره فرحزاد به دلیل عدم تهیه و ارائه نقشه و طرح تفصیلی شهر تهران، امکان تکمیل طرح فاضلاب ممکن نیست یا وضعیت بزرگراه یادگار امام (ره) در محدوده منطقه ۱۰ شهرداری تهران بعد از گذشت ۲۰ سال، بلاتکلیف است و به مانع اصلی بر سر راه اجرای طرح فاضلاب شهر تهران تبدیل شده است.

معاون دادستان تهران بیان کرد: بنا به اعلام نظر کارشناسان حوزه آب با اجرای کامل طرح جامع فاضلاب پایتخت، بخش بسیار زیادی از مشکل تأمین آب کشاورزان جنوب تهران رفع می‌شود.

وی افزود: نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست درباره عدم تغذیه منابع آب‌های زیرزمینی در تهران ابراز نگرانی دارند و در این زمینه مقرر شد کارگروه ویژه مشترک بین شرکت آب و فاضلاب و اداره‌کل حفاظت محیط زیست تشکیل و ضمن بررسی موضوع، شرکت آب و فاضلاب نسبت به تأمین نظر سازمان حفاظت محیط زیست و رفع نگرانی‌های موجود اقدام کند.

انتهای پیام/۱۲۰/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha