تعارض منافع میان پزشکان و اقشار آسیب پذیر برطرف شود

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه شورای عالی بیمه صرفاً اهداف پزشکان را دنبال می کند، نسبت به تعارض منافع میان پزشکان و اقشار آسیب پذیر جامعه همچون روستاییان انتقاد کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت، علی بابایی کارنامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 31 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند 12 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس گفت: ابتدا باید به عنوان رئیس فراکسیون کارگری مجلس و از طرف 44 میلیون خانواده بازنشسته کارگری از اقدام انقلابی، اثرگذار و نقش بی بدیل رئیس مجلس و اعضای هیات تطبیق و مقررات قوانین در مورد مصوبه شورای عالی کار مرتبط با صیانت از حقوق کارگران بازنشسته تشکر کنم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس افزود: همچنین باید از اقدام دولت، وزیر بهداشت و مدیرعامل بیمه سلامت تشکر کرد، اما بحث تعارض منافعی در اینجا وجود دارد، لذا از رئیس مجلس خواهش می کنم شأن ملت ایران را در نظر داشته باشید، چرا که شورایی داریم به عنوان شورای عالی بیمه که اعضا صرفاً اهداف پزشکان را دنبال می کند و منافع گروه هدف بیمه شدگان، اقشار آسیب پذیر، روستاییان و... را مدنظر قرار نمی دهند، لذا رئیس مجلس باید از بحث های شعاری جلوگیری کند، چرا که اعضایی که از مجلس آنجا هستند باید موضوع را پیگیری کنند نه آنکه در پشت تریبون مجلس شعار دهند. در واقع باید تصمیمات درستی بگیرند و نظارت بهتری داشته باشند، لذا از این باب به برخی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان تذکر می دهم.

وی ادامه داد: اگرچه پزشکان محترم هستند، اما نباید خواسته های آنها در تعارض با منافع و برعلیه بیمه شدگان، اقشار آسیب پذیر و روستاییان باشد.

پایان پیام

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha