ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر به 7400 زائر ایرانی حج تمتع

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حدود 7400 زائر ایرانی حج تمتع در عربستان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ دکتر سیدعلی مرعشی گفت: از روز 26 خرداد همزمان با آغاز عملیات درمانی حج تمتع در کشور عربستان تا روز گذشته اول تیرماه، 7394 زائر ایرانی از خدمات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر ایران در مکه و مدینه منوره بهره‌مند شده‌اند.

مرعشی با اشاره به اینکه خدمات تیم‌های بهداشت و درمان مرکز پزشکی هلال‌احمر در عربستان شامل ویزیت تخصصی، بستری اورژانس، نوار قلب، داخلی، CCU، آزمایشگاه، رادیولوژی، تست قند و فشار خون، تزریقات، جراحی، داروخانه و امداد و انتقال و ... بوده است، افزود: تا کنون 10 زائر بیمار از خدمات بستری، 513 زائر از خدمات پاراکلینیکی، 1105 نفر از خدمات پرستاری و 219 نفر از خدمات انتقال و مددکاری استفاده کرده‌اند، همچنین 2414 زائر نیز در مطب‌ها ویزیت شده‌اند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر ایران ادامه داد: در مجموع 1809 زائر در مکه و 5585 زائر در مدینه از خدمات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر ایران بهره‌مند شده‌اند.

مرعشی تاکید کرد: در حال حاضر زائر بستری در بیمارستان سعودی و بیمارستان هلال‌احمر نداریم و تمام زائران در صحت و سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha