صرفه‌جویی ۵۷۰۰ مگاواتی صنعت برق با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه با مجموعه‌ای از اقدامات توانستیم خردادماه را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم، گفت: با اعمال برنامه‌های دقیق مدیریت مصرف در تمامی بخش‌های اداری، تجاری، صنایع، خانگی و غیره توانسته‌ایم ۵۷۰۰ مگاوات صرفه‌جویی کنیم.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت، "همایون حایری" در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، گفت: بر اساس ۱۰۰ برنامه صنعت برق برای عبور از تابستان گرم‌، در هر بخش وظیفه‌ای با زمانبندی مناسبی برای شرکت‌ها تهیه شده که این برنامه در حال اجراست و این اقدامات دقیق و برنامه‌ریزی شده، دلیل عبور موفق از اردیبهشت و خرداد است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده، خاطرنشان کرد: در بخش تولید، تعمیرات، ارتقای توان، رفع محدودیت، به مدار آوردن نیروگاه‌های جدید و غیره اقدامات گسترده‌ای انجام شده که موفقیت امروز نشان‌دهنده این مهم است.

حایری با بیان اینکه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور تا قبل از اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده بود، گفت: این اقدام صنعت برق یک رکورد تاریخی بوده که با برنامه‌ریزی دقیق و مدون اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به ظرفیت جدید نیروگاهی در کشور، از افزایش ۴ هزار مگاوات تولید عملی نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل خبر داد که اقدامی قابل تقدیر در این مدت کم است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در پایان با تقدیر از همکاری همه دستگاه‌ها با برنامه‌های مدیریت مصرف وزارت نیرو، بر تداوم این همکاری در ماه‌های پیش‌رو تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha