برگزاری کنگره معلمان انقلاب با نگاه تحول

با حضور بیش از 300 معلم، کنگره معلمان انقلاب اسلامی با نگاه تحول‌گرا و متناظر با اهداف سند تحول بنیادین در حال برگزاری است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، کنگره معلمان انقلاب اسلامی با نگاه تحول‌گرا و متناظر با اهداف سند تحول بنیادین  با حضور بیش از300 فرهنگی منتخب در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است.

براساس این گزارش؛ محور اصلی این کنگره، «معلم» است، بنابراین آزاد اندیشی که از شاخص‌های اسلام ناب محمدی است در این کنگره دیده می‌شود.

سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور با تشریح این کنگره گفت: معلمان در فضای کنگره می‌توانند آزادانه مطالبات و نقطه نظرات خود را مطرح کنند، کنگره متشکل از تشکل‌های انقلابی، اسلامی و ملی است که به هیچ جناحی وابستگی ندارد، بنابراین مطالبه‌گری جزو کارهای کنگره است اما از معلم انتطار می‌رود که مطالبه همراه با مطالعه باشد.

علیرضا رحمان زاده با تاکید بر اهمیت اندیشه ورزی تصریح کرد: آزاد اندیشی معلمان اهمیت بسیاری دارد، بنابراین با نگاه تحول خواهی این کنگره را برگزار کردیم.

سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور با بیان این که کنگره معلمان انقلاب امسال اولین تجربه را بدست می‌آورد و بی شک با استمرار آن شرایط بسیار بهتر هم می‌شود، خاطرنشان کرد: این کنگره متشکل از۱۰کمیسیون متناظر با راهکارهای سند تحول بنیادین است که می‌تواند به عنوان یک هیات اندیشه ورز برای نیل به اهداف آموزش و پرورش باشد.

رحمان زاده خاطرنشان کرد: معلمان در این کنگره تلاش می‌کنند صدای خود را به گوش وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان برسانند، بنابراین تکریم معلمان در این برنامه اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: در این کنگره مباحث به صورت منصفانه بیان می‌شود و در صدد هستیم که علاوه بر بیان نکات مثبت، انتقاداتی نیز مطرح شود.

سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور اجرای سند تحول بنیادین را بزرگترین مطالبه رهبر معظم انقلاب از آموزش و پرورش برشمرد و اظهار کرد: در این کنگره علاوه بر طرح برخی از مطالبات فرهنگیان، در خصوص تحقق اهداف سند تحول بنیادین مطالباتی بیان می‌شود.

وی افزود: حضور هیات‌های اندیشه‌ورز در این کنگره در جهت پویایی است، لذا معتقدیم نقش و کارکرد معلم باید در عرصه‌های اجتماعی به کار گرفته شود تا آموزش و پرورش به این واسطه از نظر فکری از تشکل‌ها و سایر فرهنگیان بهره گیرد.

رحمان زاده افزود: این کنگره براساس مطالبات معلمان است و فضای آزاداندیشی دارد و کاهش فاصله میان معلم و مسئولین ستادی از اهداف این کنگره است.

شایان ذکر است؛ این کنگره با حضور بیش از300  فرهنگی منتخب از سراسر کشور از روز جمعه10تیرماه آغاز و تا سه شنبه 14تیرماه ادامه دارد. برگزاری کارگاه‌های آموزشی در قالب کمیسیون‌های دهگانه از جمله برنامه‌های معلمان انقلاب اسلامی در این چند روز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha